Fenku niekto polial smolou, no dobrým ľuďom sa ju podarilo zázračne zachrániť!

982

Zázraky sa dejú – aj takto by sa dal nazvať príbeh, ktorý vám opíšeme nižšie. Argentínska nezisková organizácia „Proyecto 4 Patas“ a niektorí miestni obyvatelia nedávno zachránili fenku menom Aloe, ktorá bola úplne celá pokrytá smolou (tá sa využíva napr. na výrobu lepidla). Ležala bez pohnutia, pretože vrstva, čo mala na sebe jej neumožnila pohnúť sa ani o milimeter. V takomto stave ju našla skupina detí, ktorá upozornila na situáciu fenky.

Napokon sa dobrovoľníci vybrali zachrániť nevinné zviera. 8 ľuďom trvalo 9 hodín, kým fenku oslobodili od vrstvy smoly, pričom si to vyžiadalo 50 litrov oleja a 3 kúpele. Všetko sa to odohralo v Buenos Aires a zvieratko je momentálne zdravé. Zástupkyňa organizácie sa vyjadrila, že sa Aloe cíti veľmi dobre a je extrémne milá. „Nevyberá čo sa týka jedla, zje úplne všetko a je veľmi vďačná za starostlivosť. Jediné čo chce je, aby sme ju milovali. Chceme však ešte dosiahnuť to, aby pribrala, pretože je príliš chudá,“ povedala k téme spomínaná zástupkyňa.

Organizácia dlhodobo pomáha zvieratám a rieši rôzne prípady, no takýto ešte nemala. Tvrdia, že Aloe budú už navždy ochraňovať a starať sa o ňu. Dobrovoľníci odviedli skvelú prácu, pretože dať dole smolu zo zvieraťa nie je nič jednoduché. Všetka snaha sa napokon vyplatila a nám len ostáva zablahoželať skvelým ľuďom. Otáznik zároveň visí nad tým, kto bol schopný niečo také urobiť nevinnému zvieraťu.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre