Francúzska škola zakázala používanie mobilných telefónov už pred 4 rokmi. A výsledky sú veľmi dobré

820

Je samozrejmosť, že v dnešnej dobe si to bez všetkých výdobytkoch modernej doby už nevieme predstaviť. A najmä bez mobilných telefónov väčšina nevydrží ani niekoľko minút. Všetko sa však dá, keď sa chce. Dôkazom je táto stredná škola, kde zákaz používania mobilných telefónov funguje už niekoľko rokov a nikto mu neodporuje. Práve naopak, žiaci si to pochvaľujú a je vidieť aj pokroky v učení.

no phone fotografia
Foto od Mr.[ A7b il7oB }™..
Ubehli štyri roky, odkedy zakázala francúzska škola používanie mobilných telefónov – a hoci niektorí ľudia očakávali negatívny odpor, a to najmä u detí, no je to úplne inak. Študenti a učitelia sú s týmto nariadením veľmi spokojní.

Podľa The Guardian, 290 žiakov na strednej škole La Gautrais v Plouasne, ukázalo väčšiu sociálnu interakciu medzi rovesníkmi, vyššiu empatiu a tiež pripravenosť učiť sa. Študenti viac hovoria a viac sa rozprávajú, sú aktívni a angažujú sa napr. v školských výletoch. Sami hovoria, že sú bližšie k svojim priateľom, keďže medzi sebou reálne diskutujú.

„Keď som so svojimi priateľmi, dávam prednosť reálnemu rozhovoru. Nemám rád, keď všetci stoja s telefónami v ruke a hovoria o tom, čo vidia na obrazovke.“

Zatiaľ čo zamestnanci školy spočiatku vyjadrili znepokojenie nad presadzovaním takéhoto zákazu, učitelia a administratívni pracovníci hovoria, že to bolo pomerne jednoduché a podarilo sa im to zaviesť rýchlo. Existuje totiž len asi 10 mobilných telefónov za rok, ktoré sa zhabú žiakom za neuposlúchnutie zákazu.

„Mysleli sme si, že všetkých žiakov uvidíme skrývať sa na toaletách s mobilami v ruke, no vôbec sa tak nestalo,“ povedal riaditeľ. „Videli sme, že žiaci sú menej závislí od telefónov.“ Tento zákaz sa osvedčil veľmi dobre a možno by sa mohol zaviesť aj inde. No viete si predstaviť, že také niečo by sa ujalo aj v slovenských školách?

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre