Francúzsko má smelé plány – chce zakázať dieslové a benzínové vozidlá

405

Už aj Francúzsko sa rozhodlo zapájať sa viac do ochrany životného prostredia a rozhodli sa pre vážny krok. Snažia sa tak nasledovať kroky Nórska.

Podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ukončia všetky svoje uhoľné závody do roku 2021 – o dva roky skôr než sa pôvodne plánovalo.

Photo by pixabay

Macron to oznámil prostredníctvom Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose v Januári. Iniciatíva je jedným zo zelených riešení, ktoré iniciuje Nicolas Hulotnajnovší minister životného prostredia Francúzska – aby sa dosiahli ciele Parížskej dohody.

V júli Hulot oznámil, že v štáte by sa zakázalo používanie automobilov na benzín a naftu, a to do roku 2040. Ako prostriedok na podporu prechodu na čisté energetické zdroje, budú chudobnejším francúzskym občanom poskytnuté prémie, ktoré im umožnia obchodovať s benzínovými a dieselovými motormi.

Tieto kroky sú súčasťou ambiciózneho plánu krajiny, ktorá sa do roku 2050 stane uhlíkovo-neutrálna.

Francúzsko je jednou z niekoľkých krajín, ktoré už oznámili plány na zákaz používania benzínových a naftových automobilov v súlade s Parížskou dohodou. Nórsko, ktorého automobilový trh je už obsadený 36% elektrickými vozidlami, plánuje predávať výhradne tieto vozidlá do roku 2025.

Photo by mmurphy

India tiež oznámila úsilie o odstránenie benzínových a naftových automobilov do roku 2030. S cieľom zabezpečiť, aby automobilová elektrická energia prichádzala z čistých zdrojov, investuje národná vláda do výstavby desiatich nových alternatívnych elektrární, ktoré nahradia ich silnú závislosť od uhlia.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre