Freddie Mercury – začítajte sa do ikonických faktov zo života frontmana skupiny Queen!

2045

Kto by nepoznal legendárneho speváka a ikonickú osobnosť skupiny Queen – Freddieho Mercury. Známy bol (a stále je, v pamäti ľudí) ako človek s bezchybným hlasom, oslnivými priam až divadelnými outfitmi a všepohlcujúcou energiou, ktorú vysielal smerom k ľuďom vždy, keď sa postavil na javisko.

Na neho a jeho piesne sa bude ešte dlho spomínať. Ako k verejne slávnej osobnosti sa k nemu viaže aj nespočetné množstvo rôznych príbehov, ktoré môžu byť čiastočne pravdivé, no dávajte si pozor a neverte úplne všetkému. Niektoré z nich sú príjemné a pozitívne ladené, no cieľom tých druhých je len osočovať a šíriť nenávisť.

Poďme si pospomínať na človeka s poriadnou dávkou excentrického humoru. Toto sú pútavé fakty viažuce sa k frontmanovi skupiny Queen.

S Dianou v klube

Zdroj: google images

Zmysel pre humor a okázalosť Freddieho nemala hraníc. Práve tieto jeho nezameniteľné kvality viedli k tomu, že sa mu podarilo vytiahnuť princeznú Dianu na noc do mesta na návštevu klubov. Áno, presne tú princeznú Dianu, ktorá bola manželkou princa Charlesa a súčasť kráľovskej rodiny. Freddie ju ale nevzal do hocijakého klubu, ale do “notoricky známeho” gay klubu. Diana šla dobrovoľne, no aby ju fotografi nespoznali a nespôsobila rodine škandál, sa musela preobliecť, takže pôsobila dosť výstredným dojmom – hlavné však bolo, že sa zabavili.

Svoje mačky zbožňoval natoľko, že jednej venoval album

Zdroj Erik-Jan Leusink

Veľa umelcov z mnohých oblastí sa netají tým, že sú milovníkmi mačiek. Je možné, že práve umelecké duše to k nim ťahá. Ani Freddie nebol výnimkou. Podľa overených zdrojom bol majiteľom až desiatich mačiek! Dokonca ich mal namaľované na veste, ktorú pravidelne nosil. Jeho úcta a obdiv boli až natoľko silné, že jednej z mačiek venoval svoj album Mr. Bad Guy.

Zakomponoval klavír ako čelo postele pre prípad, že by ho počas spánku kopla múza

Zdroj Geert Pieters

Záblesk inšpirácie môže prísť v hociktorý čas a na hocijakom mieste – to veľmi dobre vie každý jeden umelec a Freddie si bol toho tiež plne vedomí. Preto sa rozhodol nič nenechať na náhodu. Aby mohol hneď ako mu melódia skrsne v mysli, ju zahrať a zachytiť, si dal nainštalovať klavír ako čelo postele. Verte, že nie zriedka ho uprostred noci aj skutočne použil. Hovorí sa, že aj slávna a obľúbená pieseň Bohemian Rhapsody vznikla takýmto spôsobom. Zvláštne ale je, že na verejnosti hrával veľmi málo – považoval sa len za priemerného klaviristu.

Zaprisahal sa, že bude spievať až do konca života

Zdroj: wikimedia common

Keď sa Freddieho zdravie začalo zhoršovať, odmietol sa vzdať. Bojoval aj napriek tomu, že jeho unavené telo a myseľ už neboli dostatočne kreatívne ani pracovité a postupne strácal aj vášeň pre hudbu a život ako taký. Napriek tomu spieval a nahrával, pretože to ho robilo šťastným aj cez bolesti, ktoré mal.

Svojej najlepšej priateľke a spriaznenej duši zanechal takmer celý majetok

O svojej dlhoročnej priateľke Mary Austinovej hovoril ako o spriaznenej duši a láske svojho života. Údajne spolu žili sedem rokov, navzájom sa podporovali v dobrom aj zlom a to i v čase, keď sa postupne dostával na výslnie. Aj napriek tomu, že si uvedomil svoju skutočnú sexuálnu orientáciu, na seba nezanevreli a zostali priateľmi. Ich vzťah bol založený na duševnom pute.

Freddie jej po svojej smrti zanechal veľkú časť majetku vrátane sídla v Londýne.

Jeho priatelia založili fond, ktorý mal podporovať výskum AIDS

Zdroj: wikimedia common

Freddie verejnosti tajil ochorenie, ktoré ho tak ničilo. Až deň pred svojou smrťou verejne priznal, že trpel na AIDS. Jeho priatelia ale o všetkom vedeli. Krátko po jeho smrti Brian May, Roger Taylor a Jim Beach začali financovať charitatívne organizácie zamerané na boj proti AIDS. Vďaka tomu sa vykonalo mnoho lekárskych projektov a štúdií vakcín, za čo by bol aj samotný Freddie nesmierne rád.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre