Google zamestnanec prešiel 500 000km aby zachytil vidiek v Thajsku

487

Google v svojom projekte Street View už nejaký čas mapuje oblasti pomocou kamery , ktorá zachytáva okolie okolo seba (360 stupňov) . Mnoho oblasti v Europe aj v USA boli zdokumentované pomocou aut . Avšak vo svete sú aj miesta,kde auto nemôže ale ambiciózny Google ich v databáze musí mať. Tentokrát sa rozhodol pridať až 150 nových neprístupných miest z Thajskeho vidieku .

2

 

3

 

4

 

Samozrejme na podobnú úlohu nemôže Google vyslať radového zamestnanca, čo sedí celé dni pred svojim PC. Oslovili teda miestneho triatlonistu menom Panupong Luangsa-ard, ktorý si pripol špeciálnu kameru na svoj batoh a vyrazil na nádherné dobrodružstvo.

5

6

7

 

Panupong prešiel spolu 500 000 km pomocou rôznych prepravných prostriedkov. Pešo prešiel ale úctyhodných 500km a zničil pri tom 4 páry topánok. Šiel ďalej aj cez dážď a vietor – proste filmové dobrodružstvo, ktoré trvalo 2 roky .

8

9

10

 

Kamera s batohom vážila 18kg a na jedno nabitie vydrží 6-8 dní. Pozrite si zdokumentované miesta priamo na Google Maps.

 

 

Dali by ste sa na podobné dobrodružstvo?

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Volker thailand ranger
4. apríla 2016 23:50

„úctyhodných 500km“ ? Robite si pi*ču alebo ste v redakcii vyhradne polomrtve lemry neschopne pohybu, ked vam toto pride ako uctihodny vykon. Sak to za dva roky nieje ani kilometer denne, za dva roky nabeham 500km len u mna doma medzi kuchynou a hajzlom.

Peter
9. apríla 2016 11:17

500 tisic km…