Grinch patrí medzi vianočné klasiky. Prečítajte si, čím si prešla v živote detská verzia hlavnej postavy

789

Medzi klasiky, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich vianočných tradícií, patrí bezpochyby aj film Grinch. Vďaka filmovému spracovaniu z roku 2000 sa preslávil herec Josh Ryan Evans, ktorý si zahral Grinchovu detskú verziu. Málokto však vie, že si toho v živote veľa vytrpel. 

Snimka obrazovky 2023 12 27 221132
Zdroj: Youtube

Josh sa narodil s achondropláziou. Kvôli tomuto ochoreniu meral menej ako meter. Okrem toho mal aj problémy so srdcom, v dôsledku ktorých musel byť v detstve niekoľkokrát operovaný. Počas zotavovania sa sledoval často televíziu a rôzne filmy, čo ho inšpirovalo k tomu, aby sa stal hercom. 

Josh bol obsadený do úlohy mladého Grincha v kultovom filme po boku Jima Carreyho, Taylor Momsen a Christiny Baranski. Bolo to náročné, no Josh si to aj napriek tomu naplno užíval. Mladému hercovi sa veľmi dobre darilo a počas jeho kariéry sa mu podarilo získať niekoľko ocenení.

Snimka obrazovky 2023 12 27 221227
Zdroj: Youtube

Radosť z úspechu však netrvala dlho. V roku 2002 náhle zomrel počas lekárskeho zákroku na komplikácie spojené s ochorením srdca. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.