Helena Bonham Carter – zaujímavosti zo života excelentnej herečky. Má spojitosť s kráľovskou rodinou!

609

Helenu Bonham Carter môžete poznať z mnohých známych filmov či seriálov, preto je ťažké povedať, ktorá rola ju najväčšmi preslávila. Môžete ju poznať ako Bellatrix Lestrangeovú, Červenú kráľovnú alebo ako Marlu Singer. Jedno je však isté, ide o skvelú herečku, na ktorej herecký výkon sa jednoducho nedá zabudnúť. Niekto by možno povedal, že pripomína chameleóna, pretože dokáže bravúrne zahrať naozaj akúkoľvek rolu, a tak sa pozná skutočný talent. 

Je jasné, že ju poznáte z mnohých hereckých úloh, ktoré stvárnila, ale koľko toho viete o jej živote? Rozhodne tu je čo prezentovať. Dovoľte nám vtiahnuť vás do bežného života slávnej ikony Heleny Carter. 

Jej stará mama bola počas druhej svetovej vojny na zozname „hľadaných“ 

Violet Bonham Carter 1915
Zdroj: wikimedia common

Jej stará mama, Violet Bonham Carter, barónka Asquith z Yarnbury, bola známa tým, že aktívne prispievala článkami do denníku, ktorý pravidelne vychádzal. Tiež sa angažovala v politike (záujem o politické dianie zdedila po svojom otcovi, ktorý bol počas prvej svetovej vojny premiérom). 

Violet, ktorá bola zároveň pomerne blízkou priateľkou Winstona Churchilla, ostro vystupovala proti britskej politike z 30. rokov 20. storočia, následkom čoho si ju a jej protifašistický postoj všimla aj Tretia ríša. 

Keď v roku 1940 chystali Nemci inváziu do Británie, SS si dôsledne pripravil zoznam takzvaných nežiadúcich ľudí, ktorí mali byť chytení a uväznení. Okrem Violet Carter sa na zozname nachádzal aj samotný Churchil. Našťastie k operácií nikdy nedošlo.

Bola ocenená veliteľom Rádu Britského impéria

GBE star
Zdroj: wikimedia common

Helena Bonham Carter je v oblasti kinematografie natoľko uznávaná, že získala aj ocenenie veliteľa Rádu Britského impéria od kráľovnej Alžbety II, ona sa však rozhodla toto uznanie prenechať svojmu nebohému otcovi. Ocenenie získala v roku 2012.

Má svoju vlastnú módnu líniu

helena bonham carter
Zdroj: wikimedia common

Čo sa týka módne štýlu Heleny Carter dal by sa popísať ako gotický, minimálne je touto estetikou inšpirovaný. Preto sa spolu so svojou kamarátkou Samanthou Sage rozhodli vymyslieť a uviesť na svetlo sveta svoju vlastnú módnu líniu s názvom Pantaloonies, v ktorej sa zamerali na prispôsobiteľné džínsy.  

Svojim prútikom strašila kamarátov vlastných detí 

BellatrixLestrange WB F7 BellatrixCastingSpell V2 Still 080615 Port scaled
Zdroj: flickr

Nie zriedka sa stáva, že si herci ponechajú určitý predmet z natáčania na pamiatku. Helena sa rozhodla ponechať si prútik Bellatrix Lestrangeovej (úprimne, asi nikto z nás sa tomu nediví). V jej prípade však neostal kdesi len tak položený, ale používala ho, aby za pomoci svojho hereckého talentu strašila deti ako Bellatrix. 

Kvôli filmovej role sa naučila plynule po francúzsky 

158000859 08ecb8
Zdroj: csfd.sk

V prípade, že herec dostane rolu, kde bude musieť hovoriť pre neho cudzím jazykom, väčšina to vyrieši tak, že sa naučí zopár potrebných fráz, či riadkov, ktoré bude musieť ako daná postava povedať. 

Helena Carter sa však rozhodla ísť inou cestou. Kvôli role vo filme Izba s vyhliadkou (1985) sa naučila francúzsky! Samozrejme, neovládala tento jazyk absolútne dokonale, no mala predpoklady zvládnuť ho a vynikať v ňom. Rozhodne sa o nej nedá povedať, že by nejavila najmenší záujem a vďaka tomu ju obdivoval aj samotný režisér. 

Je príbuzná s členkou kráľovskej rodiny

Kate Middleton princess of wales Leeds 092623 141e3757fba34e2f9822ebc76bdd4102
Zdroj: flickr

Nielenže si zahrala rolu vo filme Kráľova reč, sama má ku kráľovskej rodine pomerne blízko, určite bližšie ako ktorýkoľvek iný bežný smrteľník. Kate Middleton je totiž jej vzdialená sesternica. Aby sme to upresnili, majú spoločného pra-pra-pra-starého otca. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.