Herecká kariéra Roberta Downeyho Jr. začala už v jeho 5 rokoch! Bola však plná prekážok.

331

Patrí k najznámejším, najobľúbenejším a najlepšie zarábajúcim hercom na svete – možno ho poznáte ako Iron Mana alebo z role Sherlocka Holmesa. Jeho cesta k úspechu, ale nebola taká jednoduchá ako by sa možno na prvý pohľad zdalo. Bola dlhá kľukatá a častokrát plná hrbolov a pádov. Prešiel si divokými rokmi, no možno práve vďaka nim sa stal tak úspešným človekom – v duchu všetko zlé je na niečo dobré. Treba však poznamenať, že veľakrát mal na mále. Bláznivé večierky a jeho správanie ho mohli o kariéru pripraviť.

Robert Downey Jr. sa narodil v roku 1965 do domácnosti plnej umelcilov. Vyrastal na Manhattane a už ako 5-ročný začal hrať vo filmoch svojho otca. Prirodzene si už od prvej chvíle herectvo zamiloval a venoval sa mu celé svoje detstvo. Bohužiaľ, herectvo nebola jediná jeho vášeň a ani jeho otca. Obaja mali problém s drogami, čo ich dlhé roky ničilo.

Ako dieťa so svojím otcom fajčil trávu 

Zdroj Wesley Gibbs

Vyrastať s takým otcom akého mal Robert Downey Jr. muselo byť na jednej strane požehnaním, no na strane druhej prekliatím. Bol to jeho otec, kto ho priviedol k herectvu, filmu a vôbec celému biznisu, no chtiac či nechtiac na neho preniesol aj problémy so závislosťou. Pravdepodobne mal k tomu už genetické predispozície, no jeho otec mu ešte dopomohol. 

Downey Jr. spomína na chvíle, kedy sami dvaja, on a otec, fajčili marihuanu takto: „Vnímal som to ako jediný spôsob, ktorým mi otec vedel vyjadriť lásku.”

Na obrazovke debutoval vo filme svojho otca 

Zdroj: wikimedia common

Prvýkrát sa na obrazovke objavil extrémne skoro. Písal sa rok 1970 a on sotva dovŕšil 5 rokov. Zahral si vo filme s názvom Pound. Išlo o experimentálny projekt, takmer bez zápletky, ktorý ale poriadne hral na city – vystupovalo tam 18 psov, ktoré čakali na adopciu. Malý Downey Jr. si zahral jedného z týchto psov.

Jeho rodina sa kvôli sláve otca často sťahovala 

Zdá sa to ako typický filmový scenár, no je to skutočne pravda a verte, že už od raného detstva sa neustále niekam sťahovať nie je nič, po čom by bežné dieťa túžilo. Dokonca sa jeho rodičia v roku 1975 rozviedli, takže čas s rodičmi trávil oddelene. To trvalo až do doby, kým neodišiel zo strednej školy a neosamostatnil sa. Tu sa zároveň oficiálne začína rozbiehať jeho kariéra. 

Keď odišiel zo strednej školy, otec mu odmietol finančnú pomoc

Zdroj: wikimedia common

Všetky začiatky sú ťažké a svoje by o tom vedel povedať aj Downey Jr. Mal len 16 rokov, keď odišiel zo školy a chcel sa naplno venovať kariére herca. Zavolal svojmu otcovi a požiadal ho o finančnú pomoc. Otec mu však povedal, aby sa vydal vlastnou cestou. Je ale možné, že sám si to nemohol dovoliť, lebo sa mu nedarilo tak, ako by si želal. 

Downey Jr. však na neho spomína v dobrom. Prišiel totiž na veľa z jeho počiatočných vystúpení, aby ho podporil a to si veľmi vážil. 

Predtým, ako sa stal slávny, pracoval v rôznych odvetviach

Zdroj: wikimedia common

V roku 2010 získal Downey Jr. Zlatý glóbus za rolu vo filme Sherlock Holmes. Vtedy poďakoval svojej manželke, pretože nebyť jej, stále by pracoval na rôznych pozíciách, ktoré majú s herectvom len málo čo spoločné. 

Predtým, ako sa jeho herecká kariéra rozbehla, pracoval napríklad ako predavač topánok alebo bol zamestnancom nočného klubu Soho. 

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre