Historická chvíľa – vôbec po prvýkrát sa do vesmíru vydá čisto ženská posádka

579

Ďalšia historická chvíľa, a to najmä z pohľadu nežnejšieho pohlavia. Dve ženy sa totiž chystajú prepísať históriu. Ich cieľom je úspešne absolvovať prvú ženskú vesmírnu prehliadku. Astronautky spoločnosti NASA – Anne McClainová a Christina Kochová sa vydajú na túto historickú expedíciu Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS) už o niekoľko dní, presnejšie 29. marca.

https://twitter.com/AstroAnnimal/status/1103303125459525634?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1103303125459525634&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.goodnewsnetwork.org%2Fnasa-confirms-first-all-female-spacewalk-in-history%2F

 

Pre 39-ročnú Anne to bude vôbec prvá expedícia do vesmíru. 40-ročná Christina taktiež absolvuje svoj prvý let aj svoju prvú expedíciu vo vesmíre. Táto plánovaná misia bude dokonca vysielaná naživo, a to prostredníctvom webovej stránky NASA.

„Táto cesta do vesmíru, ktorá sa udeje 29. marca, bude vôbec prvá s čisto ženskou posádkou,“ povedala hovorkyňa NASA, Stephanie Schierholzová. Tento rok je to presne 35 rokov odkedy sa sovietska astronautka – Svetlana Savitskaya, stala prvou ženou, ktorá bola v roku 1984 členkov vesmírnej výpravy. Tieto dve cieľavedomé dámy chcú jej úspech napodobniť a to symbolicky v marci, ktorý sa považuje za mesiac žien. Obidve astronautky to považujú za akúsi symboliku a chcú čo najlepšie reprezentovať nielen seba, ale celé ženské pohlavie.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre