Bielidlo, sprej proti hmyzu – lekári sa podelili o najhlúpejšie spôsoby, akými sa pacienti pokúšali liečiť

5875

So vznikom a rozšírením používania internetu sa rozmohol nový fenomén – ľudia, ktorí sa namiesto návštevy lekára spoliehajú na rôzne pochybné stránky. Sú ochotní riskovať svoje vlastné zdravie, veď dokončené štúdium medicíny je zanedbateľné – len formalita lekárov. 

Ak ste aj vy niekedy mali tendenciu hľadať svoju diagnózu na internete, či skúšať rôzne „babské“ rady, o ktorých ste sa dočítali, po preštudovaní tohto článku od toho naplno upustíte. 

Prinášame vám totiž bizarné príklady z reálneho života. Pacienti skončili na pohotovosti po tom, čo sa ich „samoliečba“ nevydarila. 

Vypiť bielidlo ako prevenciu pred otravou jedlom nie je dobrý nápad 

white and blue plastic bottle
Photo od Kelly Sikkema na Unsplash

Pracoval som v laboratóriu v nemocnici, kde mi raz prišla na vyšetrenie vzorka stolice, ktorá vyzerala ako krvná zrazenina (niekedy sa stane, že sa nemocnica pomýli a zle označí vzorku), zavolal som tam a priamo sa na to opýtal. 

Chyba na ich strane však nenastala. Zato sestrička mi vysvetlila, že ich pacient použil bielidlo v snahe vyhnúť sa otrave z mäsa, ktoré zjedol a pravdepodobne nebolo úplne „s kostolným poriadkom“. 

Sprej proti hmyzu používajte s rozvahou

Muž si zavolal rýchlu záchrannú službu. Sťažoval sa, že mu do ucha vliezol hmyz – po tom ako som sa ho opýtal, o ktoré ucho sa jedná, povedal pravé. Súčasne sa ale sťažoval na pálenie v ľavom uchu. 

Snažili sme sa prísť na to, ako je to možné. Stačilo si však všimnúť jeho manželku so sprejom v ruke – nastriekala mu sprej proti hmyzu do ľavého ucha v domnení, že hmyz z pravého ucha vyplaví. Musel som jej vysvetliť, že zvukovody nie sú prepojené. 

Čo všetko sa nájde v konečníku, čo tam nepatrí  

brown wooden sticks in gray ceramic bowl
Photo od Sara Groblechner na Unsplash

Bol som študent medicíny. Chlapík prišiel na pohotovosť s hrebeňom a zubnou kefkou v konečníku. Kefku tam strčil vraj pre potešenie, ale nastal problém, a keď sa ju snažil vyloviť hrebeňom, zostal tam zaseknutý. Aspoň, že nám ochotne odpovedal na všetky otázky, a tak sme sa spoločne pobavili (samozrejme po tom, čo sme mu pomohli), čo iné nám zostávalo. 

Citrónová šťava ako zaručený liek na zníženie hladiny glukózy 

sliced lemon on brown wooden chopping board
Photo od Cristina Anne Costello na Unsplash

Išlo o môjho dedka diabetika, ktorý sa však v jedle nijak neobmedzoval a doprial si, čo len chcel. Po jedle si ale vždy dal niekoľko kvapiek citrónovej šťavy v domnení, že zapôsobí a zníži mu hladinu glukózy po konzumácii sladkého. 

Lekári sa mu roky snažili dohovoriť, ale márne. Bol šťastný a dožil si krásnych 97 rokov. 

Bielidlo je určené na čistenie, nie na výplach pohlavných orgánov 

Na pohotovosť prišla žena, ktorá sa sťažovala na silné bolesti, pálenie a opuch v oblasti pohlavných orgánov. Vyšetrili sme ju a zaviedli kateter (opuch bol tak extrémny, že nemohla močiť). Pýtali sme sa jej kedy a ako to začalo. Jej odpoveď nás šokovala. 

„Dnes večer som pociťovala svrbenie. Myslela som si, že sa jedná o kvasinkovú infekciu, tak som si urobila výplach bielidlom. Po chvíli to však začalo páliť a bolieť.”

Áno, nepochybne! 

Hrať sa na zubára sa nevypláca

white flower petals on white textile
Photo od Colourblind Kevin na Unsplash

Poznal som muža, ktorý sa pokúsil vypáčiť si vlastný zub skrutkovačom. Nedopadlo to dobre. 

Lak na nechty a odlakovač 

Pracoval som ako záchranár. Raz v noci ma zavolali k dievčaťu, ktorému sa vraj dostal lak na nechty do očí. Prišiel som tam a hrôzou ma oblial pot – jej matka sa jej práve chystala naliať do očí odlakovač. Našťastie som včas zasiahol! 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.