Hodinky, ktoré zobrazujú reálny pohyb planét slnečnej sústavy

933

Väčšinu hodiniek nosíme preto, aby nám prezradili aktuálny čas. Existujú aj také, ktoré vám okrem času ukážu aj aktuálne postavenie planét v slnečnej sústave. Luxusné hodinky z dielne Van Cleef & Arpels nesú názov Polnočné planetárium. Ide o skutočné majstrovské dielo.

Image credit:
Van Cleef & Arpels

Ciferník hodiniek je vyrobený zo osemnásť karátového zlata a je zdobený mnohými polodrahokamami. Samotný výrobca na webovej stránke uviedol, že hodinky sú splneným snom. Zhmotňujú nočné nebo do hodinkového ciferníka.

Každú planétu predstavuje iný farebný drahokam. Zem predstavuje tyrkys, Merkúr je vyrobený zo serpentínu a Venuša z chloromelanitu, Mars z červeného jaspisu, Jupiter z modrého agátu. Na hodinkách sa okrem planét nachádzajú aj ďalšie rôzne objekty ako padajúce hviezdy z ružového zlata alebo samotné Slnko.

Image credit:
Van Cleef & Arpels

Hodinky nie sú iba na pozeranie. Planétky na hodinkách sa pohybujú rovnako ako ich skutočný dvojníci vo vesmíre. A to všetko v reálnom čase. Hodinky riadi zložitý mechanizmus, ktorý pozostáva z 396 samostatných častí, ktoré pohybujú planétami na hodinkách v skutočnom čase. Navyše umiestnenie planét na hodinkách presne zodpovedá ich skutočnému umiestneniu na obežnej dráhe. Znamená to, že malý Saturn prejde obežnú dráhu na hodinkách za 29 rokov, Jupiterovi to bude trvať už len 12 rokov, Marsu 687 dní, Zemi 365 dní a Merkúru iba 88 dní.

Image credit:
Van Cleef & Arpels

Planéty Neptún a Urán nie sú na hodinkách zobrazené, keďže čas, za ktorý prejdú obežnú dráhu je dlhší ako život priemerného človeka (84 rokov a 165 rokov).

Image credit:
Van Cleef & Arpels

Na zadnej strane hodiniek je vyrytá nočná obloha. Možete si nastaviť ľubovoľný dátum a zobraziť ju na ciferníku hodiniek. Z hodiniek dokážete vyčítať aj čas, vďaka padajúcej hviezde, ktorá sa hýbe v 24 hodinových intervaloch.

Majiteľ hodiniek si navyše môže vybrať jeden šťastný deň, v ktorý sa Zem začne pohybovať priamo pod hviezdou zo safíru, čo symbolizuje šťastie.

Cena hodiniek je rovnako astronomická ako ich vzhľad. Ide o 225 000 dolárov. je to veľa za slnečnú sústavu do dlane?

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre