6 hororov, ktoré sú založené na skutočných udalostiach. Toto by si nechcel zažiť!

2533

Ak vidíš niečo strašidelné v kine či v televízií, väčšinou si povieš, Veď je to len film. Ale popravde sú niektoré tieto filmy inšpirované skutočnými príbehmi ľudí, ktorí si to zažili na vlastnej koži. Preto sa dnes pozrieme na tie, o ktorých si to možno ani len netušil. Ak sa rád bojíš, tento zoznam je pre teba ako stvorený!

Exorcista

Tento film je často označovaný za najdesivejší horor v histórií a je založený na skutočnej udalosti. Natočený je podľa knihy z roku 1971 od Williama Blattyho, ktorý vo filme pôsobil ako producent a scenárista. William knihu napísal podľa príbehu, ktorý sa stal chlapcovi menom Roland Doe.

Bol posadnutý démonom a koncom roku 1940 ho navštívilo niekoľko kňazov, aby ho zbavili zlého ducha. Roland rozprával údajne chrapľavým hlasom a v jeho prítomnosti sa nábytok a predmety v izbe záhadne pohybovali a lietali. Z izby sa tak isto ozývali podivné a nevysvetliteľné zvuky. Počas exorcizmov údajne jednému kňazovi zlomil nos a druhého bodol kovovou pružinou ktorú vytrhol z matraca.

Zdroj: Youtube screen

Texaský masaker motorovou pílou

Hororová klasika z roku 1974 je síce fiktívny príbeh, ale niektoré prvky použité vo filme boli inšpirované Wisconsinským vrahom z roku 1950, Edom Geinom. Keď bol Gein zatknutý za vraždu majiteľa miestneho železiarstva, priznal sa k ďalšej vražde a následne mu prišli aj na to, že exhumoval niekoľko mŕtvol z cintorínov. Z týchto tiel si vyrobil masky z ľudskej kože. Na postele umiestňoval ľudské lebky, zošíval opasok z bradaviek a ďalšie časti ľudských tiel zhromažďoval ako trofeje.

Zdroj: Youtube screen

3:15 zomrieš

Horor vznikol podľa filmu Horor v Amityville. Je to teda jeho novšia verzia ktorá sa stala známou po celom svete. Akokoľvek neuveriteľne to znie, tento príbeh je skutočne pravdivý. Ronald DeFeo Jr. naozaj zastrelil a zabil všetkých šesť členov svojej rodiny. Udialo sa to v dome Amityville v New Yorku a neskôr po tejto vražde sa sem nasťahovala rodina Lutzovcov.

Údajne zažili veľa javov ktoré môžeš vidieť aj vo filme, vrátane živých nočných môr, tajomných pachov a zvukov a v neposlednom rade aj fakt, že sa George Lutz pravidelne zobúdzal ráno o 3:15. Teda v čase keď došlo k vraždám. Rodina z domu naozaj ušla bez svojho majetku. Všetko čo mali zanechali v dome a nikdy viac sa tam nevrátili.

Zdroj: Youtube screen

Nočná more z Elm Street

Postavu Freddyho Kruegera vymyslel spisovateľ a režisér Wes Craven. Ale strach zo smrti v spánku? To je, bohužiaľ, veľmi reálna vec. V 1970 rokoch trpela skupina utečencov v juhovýchodnej Ázii tak živými nočnými morami, že niektorí odmietali spávať a niekoľkí z nich čo zaspali, zomreli počas spánku napriek tomu, že boli zdraví. Tento stav sa nazýval ázijský syndróm smrti a bol inšpiráciou pre tento horor.

Zdroj: Youtube screen

V zajatí démonov

Túto sériu pravdepodobne poznajú mnohí z vás. V roku 2013 sme manželov Eda A Lorraine Warrenových spoznali vďaka týmto filmom. Ale taktiež vyšetrovali aj iné záhady, kedy sme ich mohli vidieť aj v ďalších hororoch. Ed a Lorraine sú skutočný paranormálny vyšetrovatelia a prvý z týchto filmov sa zameriava na záhady ktoré sa dejú na statku rodiny Perronovcov na Rhode Islande.

Pokračovanie druhej časti sa začína tým, že si manželia Warrenový prezerajú spomínaný dom v Amityville v New Yorku ( ktorý skutočne skúmali v reálnom živote). Potom sa dej presunie do Anglicka k rodine Hodgsonovcov, aby pomohli slobodnej matke ktorá žije so svojimi štyrmi deťmi v dome zamoreným duchmi.

Zdroj: Youtube screen

Španielsky horor Veronica z roku 2017 je založený na prípade Vallecas z roku 1991. Podľa neho sa Estefania Gutiérrez Lázaro študentka cirkevnej školy rozhodne aj s ďalšími dvoma kamarátkami vykonať seánsu pomocou dosky Ouija. Uprostred rituálu prišla mníška a tabuľu rozbila.

Po tejto udalosti sa všetko začalo. Estefánia zažívala mesiace záchvatov, halucinácií počas ktorých videla a počula rôzne temné postavy a zvuky. Tieto udalosti nakoniec vyvrcholili jej záhadnou smrťou. Keď polícia prišla vyšetrovať dom v ktorom bývala, podľa svedkov sa nábytok sám pohyboval a ukrižovaná postava Ježiša bola oddelená od kríža na stene.

Zdroj: Youtube screen

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre