Hrôzostrašný pavúk, ktorého prezývajú „Dracula“, pohryzol 61-ročnú ženu priamo do čela

11996

Pavúkov sa hnusí nejedna žena a možno povedať aj, že nejeden chlap. Ak by ste zažili situáciu, akú vám teraz opíšeme, zrejme by ste neboli nadšení, niektorí by zrejme boli blízko kolapsu. 61-ročná žena z Bristolu vyzýva ľudí, aby boli na pozore potom, čo bola napadnutá jedovatým pavúkom, ktorého nazývajú aj „Dracula“.

Foto od Wikimedia

„Segestria florentina“, známa svojimi desivými zelenými tesákmi, robí z pavučiny valcové trubice a jej uhryznutie sa často porovnáva so včelím bodnutím. „Presťahovala som sa do nového bytu 21. júna. Nachádza sa v bytovom dome so siedmimi poschodiami a na troch poschodiach majú tieto pavúky z vonkajšej strany hniezda,“ uviedla nemenovaná žena.
„Nikdy som nevidela toľko hniezd. Musí ich byť najmenej 200. Uhryznutie zanecháva škaredý pupenec. Napučiava, je veľmi červený a tvrdý,“ dodala.

Dodala však, že nebola pohrýzená prvýkrát. Zrejme má na toto malé, no pre viacerých desivé zviera, „šťastie“. Tieto pavúky sa nachádzajú najmä v britských mestách so silnou námornou históriou, ako sú Southampton, Plymouth či Bristol. Našťastie však ich jed nemá dlhodobý účinok a po čase ustupuje. Podobné prípady boli už zaznamenané aj skôr. Napríklad 9-ročného chlapca pohryzol nedávno pavúk, pričom mu v nohe po tomto útoku ostala 1 cm hlboká diera. Pokiaľ však nejde o smrteľné pavúky, tak je to relatívne v pohode. Avšak, množstvo ľudí sa desí už len pri pohľade na pavúka, nie to ešte aby ho mali na čele, že?

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre