Iba 5-ročné dievčatko rozbilo prasiatko, aby tak mohla kúpiť mlieko pre spolužiačku. Pozrite sa, ako tento veľký čin nakoniec dopadol

495

Malé dievčatko má ešte len 5 rokov, ale už teraz má na konte veľký čin. Mnoho dospelých ľudí nie je ochotných niečo také urobiť. Pozri sa, čo dokázala táto malá hrdinka pre svoju kamarátku a aj škôlku, kde chodí.

Toto päťročné dievčatko malo vždy každé ráno mlieko a pila ho pri každom jedle. Raz si všimla, že jedna z jej spolužiačok si nemôže dovoliť kúpiť vlastnú krabicu mlieka, a tak sa rozhodla, že vezme veci do vlastných rúk.

Pred dvoma týždňami našla babička malú Sunshine Oefkle – Jackie Sue, ako vyprázdňuje svoje prasiatko a počíta mince. Potom ich všetky pozbierala do vrecúška a vložila ho do svojej školskej tašky.

Photo by youtube

Babička Jackie Sue bola zmätená a nevedela čo Sunshine plánuje robiť s hotovosťou, pretože používa prasiatko na uloženie všetkých svojich peňazí, aby si raz mohla kúpiť svoj vlastný snežný skúter.

Keď sa opýtala malej Sunshine prečo to urobila, dostala odpoveď.

„Chcem za tie peniaze kúpiť mlieko. Beriem ich pre moju priateľku Laylu, „vysvetlila Sunshine. „Nemá mlieko, jej mama jej ho nemôže kúpiť, ale ja môžem.“

V triede Birchview Elementary School v Ishpeming v štáte Michigan je 20 študentov vo veku 5 rokov – a polovica z nich si nemôže dovoliť kúpiť mlieko ani na obed, ktoré stojí 0,45 dolárov. To znamená, že poskytnutie mlieka každému dieťaťu v triede stojí približne 180 dolárov na mesiac.

Photo by youtube

Takže po tom, čo kúpila Sunshine spolužiačke mlieko, priniesla nakoniec učiteľke materskej škôlky všetky peniaze zo svojho prasiatka, kde bolo 30 dolárov. Jackie Sue a Sunshine potom vytvorili stránku GoFundMe, ktorá vám pomôže získať peniaze potrebné pre školský rok.

Správa o čine mladého dievčatka sa rýchlo stala veľmi známa, takže táto kampaň prekročila svoj pôvodný cieľ a získala už 6 000 dolárov.

„Sunshine má 5 rokov a ešte nechápe svoj obrovský vplyv, ktorý dosiahla, ale my všetci áno,“ povedala Jackie Sue. „To, čo chápe je, že všetci jej priatelia mali minulý týždeň mlieko v škole. Moje srdce je plné pýchy a lásky, pretože viem, že vo svete, kde je toľko nenávisti, je lúč slnka s obrovským srdcom, ktorý – vo veku 5 rokov – miluje každého a vždy chce pomôcť,“ doplnila.

Zdroj: goodnewsnetwork

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Lubo
17. februára 2018 15:43

Podvod…je to iba reklama na stranku gofundme..vcera som cital clanok o inom cine a tiez to skoncilo zalozenim stranky gofundme..akurat ze ti ktori ju mali udajne zalozit boli v tom pribehu uplne ini ludia a niekde uplne inde..