Iba 8-ročné dievča je najmladšou lovkyňou losov a rodina i známi ju zato oslavujú

1383
Osemročné dievča stanovilo v Michigane nový rekord. Ten bude ale pre mnohých veľmi kontroverzný a určite sa opýtate či je jej „hobby“ správne. Dievčina sa stala totiž najmladšou osobou, ktorá kedy lovila losov. Stalo sa tak potom, čo puškou zostrelila samicu losa z približne 200 metrov.

Zviera vážilo takmer 200 kilogramov, čo je takmer päťnásobok veľkosti dieťaťa, ktoré ho zastrelilo. Osemročnú Braeleigh Miller v tomto podporuje najviac jej otec Gunnar. K celej situácii sa vyjadril takto: „Všetci sme sa pohybovali po poli počas toho ako sa stmievalo a čakali sme na zákonné strelecké hodiny. Mali sme skvelú pozíciu a myslím, že lepšie to dopadnúť ani nemohlo,“ povedal hrdý otec, pričom dodal, že mal z dcérinho úspechu slzičky na krajičku. „Je to pre mňa skvelé, pretože som ešte nikdy žiadny rekord nestanovila. Môj otec ani starý otec taktiež nikdy žiadny rekord nezlomili, takže by som im chcela povedať – „ha-ha“,“ takto reagovalo samotné dievča.

Duo, ktoré sa delí o novinky na Facebooku, taktiež fotografiami mŕtveho zvieraťa, dostalo podporujúce správy a blahoželania od rodiny i priateľov. Po úspešnom zastrelení losa dokonca Gunnar povzbudzuje ďalšie deti v ich okolí, aby sa taktiež venovali lovu. Odkazuje toto: „Lov mladých ľudí v Michigane je umierajúci šport, a preto v tomto meste otvoril mentorský program pre mládež, to však po viacerých štúdiách. Tie preukázali, že čím mladšie dieťa s tým začne, tým je pravdepodobnejšie, že sa bude lovu venovať aj počas zvyšku svojho života.“ Muž dodáva, že vidí veľkú príležitosť pre deti, pretože on takú nikdy nemal. Deti by sa podľa neho mali chopiť svojej šance.

Nuž, na toto si musíte urobiť názor sami. Otázkou ale zostáva či je správne, aby také malé deti strieľali a či im vôbec patrí do rúk zbraň. Odpovedzte si na to sami.

Zdroj
Foto: Facebook
Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre