Inšpirujúca životná premena muža, ktorá sa začala obyčajným rozhovorom s jeho bývalou spolužiačkou

876

Patrika Hingu je Keňan, ktorý bol bezdomovec a drogovo závislý, až kým sa náhodná schôdzka s bývalou spolužiačkou Wanji Mwaurou nezmenila na veľkú transformáciu tohto muža a obrátila tak jeho život naruby.

Patrick mal dlhé roky veľké problémy so závislosťou, bol tiež vylúčený zo školy kvôli fajčeniu cigariet a marihuany. Jeho matka sa mu snažila pomôcť, ako najlepšie mohla. Nakoniec ho odviezli do psychiatrickej liečebne v snahe liečiť jeho závislosť. Niekoľkokrát z nemocnice utiekol.

„Veľmi sa sťažoval a povedal, že všetko, čo mu v nemocnici robili bolo, že mu podávali lieky a liečili ho ako duševne chorého pacienta aj napriek tomu, že on duševne chorý nebol. Preto odtiaľ neustále utekal,“ povedala Patrickova matka Nancy. „Keď bol mimo nemocnice, prechádzal sa po okolí úplne nahý.“

Patrickova drogová závislosť sa v tejto nemocnici ešte zhoršila a dostal sa k novej droge s názvom Attain. „Nemusí sa užívať denne, ale aj tak sa dostal do závislostí,“ povedala Nancy. „Bolo to len niekoľko centov na tabletu. Dokonca ukradol aj lekárske predpisy a dostal ich od chemikov. “

Photo by boredpanda

Keď na Patrickovi nebolo badať žiadne známky zlepšenia, raz a navždy utiekol a začal sa túlať po uliciach Nairobi. Špinavý a nekontrolovaný zháňal drogy všade tam, kde sa dalo. Jeho matka sa stále snažila pomôcť mu tým, že mu nosila jedlo. „Vždy sme boli na očiach, ľudia sa na nás dívali, smiali sa a ukazovali na nás, keď sme jedli. Bola som známa ako Mama wa wazimu „(matka blázna).

V jeden deň sa Patrick stretol s jeho bývalou spolužiačkou Wanji. Začala s ním hovoriť a on vyjadril túžbu vystúpiť z ulíc a začať nový život. Wanja ho okamžite vzala do rehabilitačného centra, kde našiel podporu pre liečbu. Wanja mu pomohla začať s vlastným podnikaním – obchodom s názvom „Hinga’s Store“.

Patrickova transformácia po detoxikácii z drog v rehabilitačnom centre je neuveriteľná. Je vďačný za druhú šancu v živote, s ktorou mu pomohla Wanja. „Mám pocit, že som nový človek,“ povedal Daily Nation. „Modlím sa každodenne a žiadam Boha, aby ma vyslobodil, aby som sa už nikdy nevrátil späť k životu s drogami.“

Na začiatku svojej premeny vyzeral takto:

Photo by boredpanda

Patrick s mamou a spolužiačkou Wanji:

Photo by boredpanda

Na ceste do rehabilitačného centra:

Photo by boredpanda

Jeho liečba:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Dnes je z neho podnikateľ s vlastným obchodom:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre