Vraj sa neradi rozprávajú a nemajú radi spoločnosť. Toto sú najčastejšie mýty o introvertoch, ktoré kolujú medzi ľuďmi

5607

Introverti, často sa o nich hovorí ako o ľuďoch, ktorí sú odmeraní, neradi sa rozprávajú, chcú byť neustále sami alebo sa stránia spoločnosti. Netreba však veriť všetkému, čo ste o nich počuli.  Niekedy je aj opak pravdou.

brown concrete statue of man
Autor tejto fotografie je Tingey Injury Law Firm

Carl King  chcel pre portál Boredpanda pripomenúť nám, že introverti nie sú presne takí, ako si myslíme. „Problémom je, že ak označíme niekoho za introverta, je to veľmi plytké hodnotenie,“ napísal. Podľa skladateľa a filmára je to oveľa zložitejšie.

Zostavil preto sériu špičkových mýtov o introvertoch. Napísal zoznam po tom, čo objavil knihu s názvom Introvert Advantage: Ako sa darí v extrovertnom svete. „Bolo to ako keby niekto napísal encyklopédiu o tomto type ľudí, ktorý mám aj ja. Nielenže to vysvetľovalo veľa mojich výstredností, ale pomohlo mi to aj v tom, aby som celý svoj život predefinoval v novom a produktívnom kontexte. “

Kniha uvádza, že iba asi 25% ľudí sú introverti. „Existuje však ešte menej takých, ktorí sú nimi v takej extrémnej forme, ako ja. A vedie to k mnohým nedorozumeniam. “ Teraz si prečítajte niekoľko mýtov z pohľadu tohto muža.

person lies in body of water
Autor tejto fotografie je Vladimir Fedotov

Najčastejšie mýty o introvertoch

Mýtus #1: Introverti neradi rozprávajú – neradi rozprávajú iba v prípade, ak nemajú čo povedať. Nemajú radi plytké rozhovory. Nechajte introverta rozprávať o tom, čo ho zaujíma a tak skoro ho nezastavíte.

#2: Introverti sú hanbliví – ak niečo potrebujú, až vtedy vidia dôvod na vzájomnú interakciu. Ak sa chcete rozprávať s introvertom, začnite a nemajte obavy zo zdvorilosti.

#3: Sú neslušní – introverti chcú, aby ste boli úprimní a sami sebou. Nanešťastie, toto sa v mnohých prípadoch nedeje, preto cítia tlak a je to pre nich vyčerpávajúce.

#4: Introverti nemajú radi ľudí – ak máte nejakého introverta, ktorý vás považuje za svojho kamaráta, pravdepodobne ste našli verného spojenca na celý život. Ak si získate ich rešpekt, tak ste „vyhrali“.

man lying on soil
Autor tejto fotografie je Vladimir Fedotov

#5: Neradi chodia do spoločnosti – introverti rýchlo získavajú informácie a poznatky, takže sa nemusia dlho zdržať na jednom mieste. Idú skoro domov, spracujú a nasýtia sa všetkými informáciami. Je to pre nich dôležité.

#6 Introverti chcú byť stále sami – v skutočnosti veľa premýšľajú a snívajú. Ak majú problém, radi ho vyriešia. Ale môžu byť tak trochu osamelí, ak nemajú nikoho, kto by to s nimi zdieľal.

#7: Introverti sú zvláštni – introverti veľa premýšľajú, a preto často prekračujú normy. Nerobia rozhodnutia na základe toho, čo je populárne alebo trendy.

#8: Introverti sú šialenci – ich vnútorný svet ich však oveľa viac stimuluje a obohacuje.

#9: Introverti nevedia relaxovať a zabávať sa – v skutočnosti relaxujú doma alebo v prírode, nie na rušných verejných miestach.

#10: Z introvertov sa môžu stať extroverti – introverti si nemôžu zaistiť a zaslúžiť rešpekt pre ich prirodzený temperament.

 

A čo vy? Považujete sa za introverta? V komentároch sa podeľte, aké ďalšie mýty sa do článku podľa vás nezmestili.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
25. marca 2024 0:28

Chcel som nieco napisat, ale ako introvert som pochopil ze naco😀 je to tu napisane. Fajn clanok👍