Istá spoločnosť školí bezdomovcov za baristov a automaticky im dáva prácu v pojazdných kaviarniach

308

Kúpa kávy je súčasťou rannej rutiny pre mnoho ľudí po celom svete. Nikto by však nečakal, že sa káva tak spojí s problémov bezdomovcov. V Spojenom kráľovstve je totiž bezdomovectvo taktiež veľký problém, no na niektorých ľudí bez strechy nad hlavou sa usmialo šťastie práve vďaka tomuto obľúbenému nápoju a jednej skvelej organizácii.

Change Please ponúka šancu ľuďom, ktorí svoj domov z nejakého dôvodu stratili a ocitli sa na ulici. Spoločnosť zaoberajúca sa predajom kávy najíma takýchto ľudí, aby predávali kávu v malých prevozných kaviarniach naprieč Londýnom. A čo viac, zabezpečujú im školenie, aby sa z nich stali naozaj kvalitní baristi. Za túto prácu si vedia zarobiť veľmi slušne, keďže ich hodinová mzda sa pohybuje na úrovni 11 libier. Títo ľudia tak dostávajú novú šancu na život a opäť sa dokážu socializovať v spoločnosti, v ktorej boli kedysi prehliadaní.

View this post on Instagram

What an incredible year for Change Please. A few amazing highlights include: – Opening our new training academy in Peckham so we can train more people experiencing homelessness to be brilliant baristas -Launching our first site in Perth, Australia ?? – Celebrating that we now have 12 retail sites in London where you brilliant people can buy #lifechangingcoffee -Launching Change Please cookies ? – Change Please coffee being served at 30,000ft on all @virginatlantic flights ✈️ – Building partnerships with businesses across the UK who choose to buy social and support our mission – Supported more people than ever before out of homelessness with training, employment and housing, giving people a new chance in life ? . This is just the tip of the iceberg of our brilliant year and it’s all thanks to you. Because you have supported Change Please, you are changing lives. We are looking forward to all the excitement, challenges and growth that 2020 will bring. We won’t stop until homelessness is a thing of the past. . Wishing you all a happy, healthy and peaceful 2020 filled with #lifechangingcoffee ☕️ . #endhomelessness #socent #topnine2019 #happynewyear #2020 #goodcoffeedoinggood

A post shared by Change Please (@changeplease) on

Jedným zo šťastlivcov je aj mladý 28-ročný Liam, ktorý je mimoriadne vďačný za mzdu, zdravé jedlo a strechu nad hlavou, ktoré mu zabezpečuje práve táto práca. Predtým ako sa zamestnal bol 8 rokov bez práce. Svoje najkrajšie roky v podstate prežil na ulici. Pôsobil aj v charitatívnych organizáciách, no platenú prácu sa mu dlho nedarilo nájsť.

„Mám veľa rôznych zručností, spravoval som účet na sociálnych sieťach, robil som administrátora, venoval som sa projektovému manažmentu, organizoval festivaly, toľko rôznych rozmanitých zručností, ktoré sa dajú využiť na akomkoľvek pracovisku. Chápem, že je to ťažké hospodárske prostredie, ale keď požiadáte o stovky pracovných miest a nikam vás nepríjmu, trochu vás to rozbije. Cítite sa byť zbytočnými,“ prezradil mladík. Zároveň dodal, že nikdy nemal šťastie a zamestnávatelia ho z nejakého dôvodu odmietali. Jediné čo žiadal bola šanca, no tú dostal až nedávno.

Napokon sa dopočul o práci baristu a rozhodol sa, že skúsi šťastie aj keď mal mnoho pochybností. Nakoniec sa ukázal ako šikovný mladý muž plný energie a uplatnil sa. Dnes si žije na úrovni s pocitom, že sa na neho konečne usmialo po toľkých rokoch šťastie. A nie je v tom sám, podobné príbehy prežili aj jeho kolegovia, ktorí už nie sú bezdomovcami, ale žijú bežný život na úrovni.

 

 

Zdroj: unilad.com

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre