Jägermeister – história a zaujímavosti, ktoré vás nepochybne prekvapia.

502

Jägermeister je typ alkoholu, ktorý sa predáva oveľa dlhšie, ako by si väčšina z nás mohla myslieť. Ako taký má takisto za sebou pomerne slávnu minulosť. Nie všetko je ale úplná pravda. Okolo tohto obľúbeného alkoholu totiž koluje veľa legiend, mýtov a poloprávd. Možno za to môže aj jeho schopnosť celkom rýchlo a “kvalitne” priviesť človeka do stavu opitosti, aj napriek jeho len 35% alkoholu. 

Jedno je ale isté, ide o chutný alkohol, len to s nim netreba preháňať, koniec koncov ako sa hovorí – všetkého veľa škodí. Teraz sa poďme pozrieť na jeho históriu a súhrn naozaj fascinujúcich faktov, ktoré sa k nemu viažu. Veríme, že budete prekvapení. 

Jägermeister bol likér poľovníkov 

black and silver dslr camera on brown dried leaves
Autor tejto fotografie je maxx ❄

Tak ako už názov napovedá, naozaj bol tento alkohol stvorený pre poľovníkov ako povzbudenie po poľovačke. Dnes si ho samozrejme môže vychutnať úplne každý. Už samotný názov Jägermeister sa prekladá asi ako “majster poľovník”. 

Typická fľaša Jägermeistera bola vybraná veľmi starostlivo

green and white labeled bottle
Autor tejto fotografie je Tim Rüßmann

Fľaša Jägermeistera je takmer taká ikonická ako samotný likér. Je jedinečná a preto niet pochýb o tom, že medzi destilátmi vynikne na každej jednej poličke, či už u vás doma alebo niekde v podniku. Viete však ako bola vybraná? Na dubovú podlahu boli hádzané stovky fliaš, až kým sa nenašla jedna jediná, ktorá sa nerozbila. 

Je to komplexný nápoj

Celý postup výroby Jägermeistera nie je vôbec jednoduchý. Okrem toho, že proces trvá približne rok, skladá sa z až 56-tich prírodných ingrediencií, z ktorých nie všetky sú bežné, niektoré sú aj nezvyčajné ako napríklad badián, ktorý dodáva Jägeru tú povestnú chuť sladkého drievka.

Jägermeister je skvelým na trávenie

green and white labeled bottle
Autor tejto fotografie je DaYsO

Pravdaže, ak to s ním preženiete, rozhodne nepomôžete sebe ani nikomu inému. V takom prípade vám môže byť zle alebo vás ráno bude bolieť hlava. Ak si ho ale dáte na večer len v malom množstve, môže mať značne pozitívny vplyv na vaše trávenie. Je to práve vďaka zmesi prírodných korenín a špeciálne horkých prvkov. 

Jeleň na fľaši 

Zdroj: wikimedia common

Na prednej strane každej jednej fľaše sa nachádza jeleň a biely kríž, ktorých sa týka takmer zabudnutá legenda (asi 1400 rokov stará) o lovcovi Hubertovi, ktorý keď na love uvidel bieleho jeleňa a v súvislosti s ním aj kríž, rozhodol sa svoj život zasvätiť náboženstvu. Dodnes je známy ako patrón poľovníkov.  

Vyrába sa na rovnakom mieste už 80 rokov

Zdroj: flickr

V roku 1935 sa začal vyrábať v nemeckom Wolfenbutteli. Už je to teda viac ako 85 rokov, čo je toto miesto kľúčovým strediskom pre výrobu tohto obľúbeného nápoja. Veľká časť charakteristiky mesta sa točí okolo továrne, kde sa Jägermeister pripravuje. Hoci má mesto len niečo málo cez 50 000 obyvateľov, každý rok zaznamenáva prílev turistov, ktorí prichádzajú len kvôli Jägermeisterovi.

Alkohol obľúbený u starších ľudí 

V minulosti neboli mladí ľudia ani zďaleka veľkými fanúšikmi Jägermeistera. Až v druhej polovici 20. storočia sa Jägermeister dostal k širšej verejnosti a stal sa obľúbeným u všetkých demografických skupín, mladých aj starých.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre