Japonsko sa definitívne vrátilo k ich komerčnému lovu veľrýb, aj keď s ním v skutočnosti nikdy neprestalo

535

Japonsko sa vrátilo k svojim starým praktikám, ktoré sú častokrát toľko kritizované. Jednou z nich je aj lovenie veľrýb. Už v roku 2018 avizovalo, že obnoví komerčný lov veľrýb. Dnes tieto plány novou legislatívou aj naplnili. Kvôli tomu, aby mohli v tejto krajine pokračovať s komerčným lovom veľrýb, vystúpili z Medzinárodnej komisie, ktorá sa zaoberala práve touto problematikou a bojovala za práva týchto zvierat.

Foto od Wikimedia

Krajina však v skutočnosti nikdy neprestala s lovom a zabíjaním týchto obrovských cicavcov. Zakryli to za argument, že ide o „vedecký výskum“, no nie je to celkom pravda. Od tohto zákazu v skutočnosti prešlo už 30 rokov. Kapitán Paul Watson v mene spoločnosti Sea Shepherd Conservation Society (SSCS) povedal: „Japonsko neobnovilo komerčný lov veľrýb, oni s ním v skutočnosti nikdy neprestali. Zastavili ho síce v južnom oceáne, ale nelegálny lov veľrýb, ktorý prebieha v severozápadnom Pacifiku, je nepretržitý už od roku 1987,“ dodal. Komerčný lov veľrýb je v Južnom oceáne a takmer všade na svete zakázaný.

S týmito praktikami nesúhlasia ani samotní obyvatelia, ktorí vyzývajú k zmene:

Foto od youtube

Japonsko teraz otvorene oznamuje svoje nezákonné lovy veľrýb. Týmto oznámením ho vyhlásili za najväčší „lovecký národ“ veľrýb na svete. Kampani Sea Shepherd sa teraz zvýšili prevádzkové náklady o približne 30 miliónov dolárov ročne a každý rok sa ich úlovok znižuje. Zároveň je potrebné dodať, že iba Japonsko loví v medzinárodných vodách, zatiaľ čo Nórsko, Island a Dánsko lovia iba vo svojich teritoriálnych vodách.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre