Jedlá, ktoré je škoda zjesť – aj takto by sa dali nazvať tieto chutné a na pohľad úchvatné pochúťky

465

Šikovná žena miluje vytvárať jedlá, ktoré sa označujú ako „Trompe l’oeil“ – očný trik. Ide o chutné pochúťky, ktoré vyzerajú ako iné veci len nie ako niečo, čo je určené na konzumáciu. „Obzvlášť sa snažím, aby vyzerali ako niečo podobné predmetom z prírody. Dúfam, že sa vám moje „experimenty“ budú páčiť,“ vyjadrila sa samotná tvorkyňa. A trúfame si povedať, že sa dozaista budú. Tieto jedlá vyzerajú tak dobre, až ich je škoda zjesť.

Pomarančový a orieškový cheesecakes plnený marmeládou. K tomu, aby vyzerali ako pomaranče iba použila marcipán, aby vytvorila povrch vyzerajúci ako reálny pomaranč:

1 7

Toto je zas buchta vytvorená v tvare modrého kraba:

2 8

Ľadový čaj ako vetvička:

3 6

Zeleninové lupienky v tvare ruží:

4 6

Keksíky k čaju:

5 5

Machová torta:

6 4

Rozprávková torta:

7 4

Lampa vyrobená zo sušienok:

8 3

Síce vyzerajú ako pravé kosti, no v skutočnosti sú jedlé:

9 3

Chutné koláče:

10 3

A čo takýto dezert?

11 2

Jedlá pochúťka:

12 2

Palacinky:

13 2

Tzv. fénixové vajíčka:

14 1

Jedlé šišky:

15 1

Ako jarná cibuľka:

16

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.