Ľudia zdieľali úplne jednoduché a malé zmeny v ich živote, ktoré im pomohli schudnúť

5661

Každý rok drží diétu niekoľko miliónov ľudí, len v Amerike je to cca 45 miliónov. Američania navyše každý rok utratia 33 miliárd dolárov za rôzne výrobky na chudnutie, ktoré vo väčšine prípadov nie sú účinné. Tieto čísla sú ohromujúce, no až dve tretiny obyvateľov USA sú v súčasnosti klasifikovaní ako osoby s nadváhou alebo obezitou.

Ľudia majú tendenciu premýšľať a niekedy sa snažia až príliš. Od počítania kalórií až po to, že si odopierajú jednoduché radosti života. Rozmýšľali ste však niekedy nad tým, že cesta môže začať aj v jednoduchých a pritom malých krokoch? Čo ak na nájdenie rovnováhy, po ktorej často tak túžite, stačí jedna alebo dve základné zmeny vo vašom životnom štýle? Nuž a niektorí ľudia zdieľali to, čo v ich prípade skutočne fungovalo, pričom stratili nadbytočné kilogramy a nešlo o nič svetoborné.

Jednoduché tipy, ktoré pomohli ľuďom schudnúť

Urobte si z gauča zónu, na ktorej nebudete jesť. Môže vám to pomôcť počúvať telo, ktoré hovorí, že je sýte a tým aj prestanete jesť, keď už máte skutočne plný žalúdok.

Urobte v posilovni každý deň niečo, vždy je to lepšie ako nič. Prinúti vás to byť každý deň aktívnym. Ak sa vám aj nechce, tak stačí, že si denne zabeháte na bežiacom páse aspoň 10-15 minút a verte, že to prinesie vytúžené výsledky.

Namiesto donášky si radšej doprajte vlastné jedlo, ktoré si doma uvaríte.

Nepokúšajte sa ignorovať svoje chute – len nájdite zdravšie spôsoby, ako ich uspokojiť. Napríklad niekomu karfiol tak trochu nahrádza chuť na pizzu.

Prijímajte menej cukru. Existuje veľa vecí, od ktorých by ste ani neočakávali, že sa v nich nachádza veľa cukru, no opak je pravdou. Preto si dobre pozrite zloženie toho, čo jete.

Prestaňte sa sústrediť na svoju váhu. Sústreďte sa na to, aby ste boli zdraví, jedzte zdravé potraviny, ovocie, zeleninu a udržujte sa vo forme. Váha pôjde dole ani neviete ako.

Snažte sa zamestnať. Mnoho ľudí totiž je len tak z nudy. Práve keď sa nudíte, tak sa niekedy snažíte akoby zamestnať tým, že si pochutíte na nejakom jedle aj keď v skutočnosti nie ste hladní.

Snažte sa vyhýbať výťahom. Ak niekde idete, vždy si radšej vyberte schody. Ak bývate na nejakom 6. poschodí, tak veľmi rýchlo sa môže stať, že schudnete a ani si to tak rýchlo neuvedomíte.

Voda je priateľ. Pite ju čo najviac a podľa možnosti nahrádzajte ňou sladené nápoje.

Ak neradi chodíte do posilovne, tak to jednoducho nerobte. Nájdite si inú aktivitu, ktorá vás bude baviť, napríklad turistiku či nejaký šport.

Neexistujú zlé a dobré jedlá. Snažte sa jesť vyváženú stravu, ktorá pozostáva najmä z ovocia a zeleniny, ale ak si chcete dopriať nejaký dezert, tak si ho jednoducho doprajte. Hlavne pite veľa vody a cvičte pravidelne.

Kúpte si menšie taniere. Ochota jesť menšie porcie môže byť totiž veľmi ťažká, ale ak budete jesť z menšieho taniera, tak ten vyzerá plný aj s menšou porciou jedla. Je to veľmi silný psychologický efekt, ktorý naozaj funguje.

Začnite piť čiernu kávu namiesto kávy so smotanou a cukrom či inými prísadami.

Zbavte sa sladených nápojov. Chlapík, ktorý kedysi vypil aspoň jednu plechovku denne, po prvých dvoch týždňoch abstinencie od týchto nápojov schudol 10 kíl!

Buďte veľmi trpezliví. Možno vám pôjde chudnutie veľmi pomaly, no nikdy sa nevzdávajte a buďte naozaj motivovaní a vytrvalí v dosiahnutí cieľa.

Je to zmena životného štýlu. Nie je to niečo, s čím na chvíľu začnete a potom s tým skoncujete. Aj po strate nadbytočného množstva kilogramov musíte neustále cvičiť a správne sa stravovať, aby ste si udržali váhu.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre