Jennifer Lawrence – fakty zo života hviezdy filmov Hry o život. Prečítajte si pár zaujímavostí.

7409

Zastihla vás éra filmov Hry o život? Potom ste určite zaregistrovali hlavnú hrdinku, ktorú stvárnila obľúbená herečka Jennifer Lawrence. Získala si srdcia fanúšikov, ale opäť platí, že len málokto o nej vie viac. Poznáme ju ako herečku, ale vedeli ste, že si nedáva servítku pred ústa a má rada nadávky alebo že obľubuje rýchle občerstvenie?

Jennifer Lawrence sa narodila v Kentucky v roku 1990. Jej rodičia v nej videli hviezdu už od útleho detstva. Ako dospievala, presťahovala sa do Los Angeles, aby sa venovala herectvu. Tam sa jej podarilo zahrať si vo videoklipe, vyskúšať si modeling, ale nakoniec skončila na správnom mieste – vo filmovom priemysle.

Nechýbalo veľa a v Hrách o život by sa neobjavila

Zdroj: google images

Lawrence bola nominovaná na Oscara už v roku 2010, ale až rola Katniss Everdeenovej vo filme Hry o život (2012) z nej urobila slávnu osobnosť. Takmer si tam však nezahrala. Dovtedy totiž brala ponuky len takzvaných nezávislých filmov, nemala veľký záujem o štúdiovú franšízu a s ňou spojenú pozornosť.

Rola sa jej ale páčila a chcela si ju vyskúšať zahrať, tak zabudla aj na okolité “nepríjemnosti”.

Strednú školu absolvovala za dva roky

Zdroj: wikimedia common

Prirodzene, nie je ničím nezvyčajným, že celebrity v tínedžerskom veku odídu zo školy, aby sa venovali hereckej kariére. Lawrence si to ale zariadila inak – školu úspešne vychodila v skrátenom štúdiu, ktoré trvalo dva roky. Na tieto roky ale nespomína s úsmevom – údajne v tom čase trpela sociálnymi úzkosťami. Bola však zvedavá a hyperaktívna a nevedela sa dočkať až dokončí štúdium a bude sa venovať hraniu.

Údajne odmietla princa Harryho

Zdroj: wikimedia common

Povráva sa, že v roku 2015 sa mal princ Harry zaľúbiť práve do Jennifer. Istý zdroj tvrdí, že ju princov asistent požiadal v mene princa o rande v Kensingtonskom paláci, no ona odmietla. Možno to bolo preto, že bola s niekým iným alebo len nemala záujem.

Bola na konkurze Belly z Twilightu

Zdroj Kenny Eliason

Mala len 17 rokov, keď sa zúčastnila konkurzu na rolu Belly v Twilight sága. Pre ňu to bol len obyčajný konkurz, až keď film vyšiel pochopila, aký je úspešný, ona ale bola rada, že sa tej prehnanej popularite vyhla.

Nikdy nechodila na hodiny herectva

Zdroj: wikimedia common

Jej herecká kariéra sa rozbehla skôr ako stihla absolvovať hocijaký kurz, ktorý by ju na herectvo a hranie ako také pripravil. A práve to, že hrala podľa seba ju odlišovalo od ostatných.

Jazdila na koni

Zdroj Mikayla Storms

Ako sme už spomínali, vyrastala v Kentucky, kde jej rodina vlastnila farmu zameranú predovšetkým na chov koní. Od detstva teda kone milovala a kým neodišla z domu často na ne aj myslela. Jej prvý kôň sa volal Muffin – údajne bol zlatý, no tak trochu nezbedný.

Je veľkou fanúšičkou Harryho Pottera

Zdroj Aditya Vyas

Ani ju neminula takzvaná Harry Potter horúčka. Knihy prečítala asi 4x a ako dieťa verila v to, že aj ona patrí do toho magického sveta. Okrem Daniela Radcliffa však bola aj pomerne veľkou fanynkou Leonarda DiCapria.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre