Masaker na škole mu zmenil názor: Legendárny Jim Carrey ľutuje jeden film!

2274

Jim Carrey je legendárny kanadský herec a komediant, ktorý má 62 rokov a na svojom konte už viac než 30 celovečerných filmov. Jeden z nich však ľutuje. Prečítajte si, prečo.

Jim Carrey, celým menom James Eugene Carrey, sa narodil 17. januára 1962. Pred pár mesiacmi oslávil už 62 rokov. Svoj filmový debut si odkrútil ešte ako 21-ročný v roku 1983, kedy vyšli hneď tri filmy s ním. Veľká sláva prišla v 90-tych rokoch, kedy vznikli snímky ako Blbý a blbší, Ace Ventura, či Maska (všetky 1994).

Úspešne pokračoval aj po prelome milénií. Za všetky snímky spomeňme ešte aspoň filmy ako Božský Bruce (2003), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004) alebo Yes Man (2008). Jim Carrey naposledy vydal film v roku 2022, kedy sa objavil v počine Ježko Sonic 2. Napriek tomu, že tento Kanaďan má za sebou obdivuhodnú kariéru, jeden z jeho filmov však predsa len ľutuje.

Zdroj Roypack

Ide o film Kick Ass 2 z roku 2013, kde mal Jim Carrey jednu z vedľajších postáv. Na samotnom filme ani jeho vzniku nebolo nič zlé, ale nakrúcal sa vo veľmi citlivom období. Bolo to mesiac pred tragédiou známou ako masaker na Sandy Hook. Pri tomto incidente sa osamelý strelec dostal na základnú školu Sandy Hook v Connecticute a zastrelil tam 26 ľudí. Obľúbeného herca tragédia zasiahla až natoľko, že sa rozhodol v budúcnosti odmietať prácu vo filmoch s nadmerným násilím.

Ešte v júni 2013 Jim Carrey povedal: „Urobil som Kick-Ass mesiac pred Sandy Hook a teraz s čistým svedomím nemôžem podporiť túto úroveň násilia. Chcel som sa ospravedlniť ostatným, ktorí súvisia s filmom. Nehanbím sa za to, ale nedávne udalosti spôsobili zmenu v mojom srdci.“ Za zmienku určite stojí, že herec svoje slovo aj dodržal a od tohto momentu sa už neobjavil v žiadnom filme, ktorý by nadmerne zobrazoval násilie.

Zdroj Noemi Nuñez

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre