Výber faktov: aký vzťah mali Tupac a Jim Carrey, a ktoré deti bývajú problémovejšie

570

V dnešnom výbere faktov vám hneď na začiatku vysvetlíme, prečo vaše druhorodené dieťa je horšie ako to prvorodené. Ďalej sa dočítate prečo Jim Carrey posielal do väzenia listy Tupacovi a na konci zistíte ako sa každé ráno vítajú morské koníky.

 

Fakt č. 1: Druhorodené deti

Štúdia z roku 2017 tvrdí, že druhorodené deti sa častejšie správajú zle. Takže „prekliatie druhorodených detí“ je predsa len pravdivé.

Výskumníci tvrdia, že druhorodení, najmä chlapci, majú väčší sklon k vzdorovitosti ako ich starší súrodenci. Ich zozbierané údaje, ktoré sa týkali tisícov súrodeneckých skupín v USA aj v Európe, ukázali, že u druhorodených detí je o 25 % až 40 % vyššia pravdepodobnosť, že sa dostanú do vážnych problémov v škole alebo so zákonom.

Jedným z možných vysvetlení týchto zistení je to, že výchovné štýly sa môžu meniť v závislosti od poradia narodenia. Napríklad prvorodené deti často dostávajú od rodičov nedeliteľnú pozornosť, zatiaľ čo mladší súrodenci musia o pozornosť súťažiť. A ako sa rodina rozrastá, dynamika sa mení.

 

Fakt č. 2: Nadmerné premýšľanie

Nadmerné premýšľanie môže zmeniť spôsob, akým pracujete s ostatnými a ako robíte veci. Môže výrazne ovplyvniť aj váš osobný, spoločenský a pracovný život. Čo je najdôležitejšie, nadmerné premýšľanie môže spôsobiť aj emocionálne utrpenie. Aby ste to prekonali, budete musieť urobiť určité zmeny vo svojom pohľade a snažiť zbaviť sa všetkých myšlienok, ktoré vás vyvádzajú z miery.

 

Fakt č. 3: Dcéry a otcovia

Počet dcér pozitívne súvisel s dlhším životom ich otcov, pričom sa ich dĺžka života zvýšila v priemere o 74 týždňov na každú narodenú dcéru, zatiaľ čo počet synov nemal významný vplyv na dĺžku života otcov. Naopak, u žien počet dcér a počet synov znižoval dĺžku života matiek, a to v rovnakej miere, v priemere o 95 týždňov na jedného syna alebo dcéru, čo naznačuje, že pre ženy sú náklady na narodenie synov a dcér podobné.

 

Fakt č. 4: Tupac a Jim Carrey

Počas pobytu vo väzení dostával Tupac listy od Jima Carreyho. Je zábavné, že slávny komik bol Tupacovým obľúbeným hercom. Jim Carrey sa domnieval, že obvinenia zo znásilnenia sú falošné a nepodložené, a jeho listy mu určite uľahčili život počas výkonu trestu.

 

Fakt č. 5: Silné vône

Skenovanie mozgov odhalilo výrazné zmeny v anatómii spájajúcej oblasti mozgu dôležité pre pamäť a myslenie. Starší dospelí, ktorí spali s difuzérmi vôní fungujúcimi dve hodiny denne počas šiestich mesiacov, zaznamenali toto zlepšenie v schopnosti zapamätať si zoznamy slov.

 

Fakt č. 6: Morské koníky

Páry morských koníkov sa každé ráno vítajú jedinečným tancom, ktorý niekedy zahŕňa zmenu farby. Páry sa niekoľko minút spoločne prechádzajú a piruetujú, kým sa na zvyšok dňa nerozdelia. Vzájomné pozdravy slúžia na potvrdenie toho, že druhý partner je stále nažive, na posilnenie vzájomného puta a na synchronizáciu ich reprodukčných cyklov.

 

Fakt č. 7: Náklonnosť psov

Pes, ktorý vám pri pohladení podáva labku, zvyčajne znamená, že sa vám snaží pohladenie opätovať. Ďalším dôvodom môže byť, že psovi sa páči, ako ho hladkáte, a labkou vám chce naznačiť, aby ste v tom pokračovali.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre