26. Augusta 1936 bol Joe Arridy zadržaný v americkom Wyomingu a následne usvedčený zo znásilnenia a vraždy miestnej školáčky.

 

Arridy sa k činu priznal a podal niekoľko výpovedí ako vražda prebiehala . Napríklad  v prvej výpovedi povedal, že na usmrtenie použil palicu avšak polícia na mieste činu našla sekeru a tak zmenil svoju výpoveď, že použil sekeru.

 

Keď sa Arridy dostal pred súd jeho právnik sa privelmi nesnažil kedže Arridy trval na tom, že dievča zavraždil.  Súd mu teda “naordinoval” trest smrti a to aj napriek tomu, že ho nesuvedčoval žiaden priamy dôkaz a 3 psychatri určili jeho IQ na 46, čo z neho oficiálne robilo imbecila.

Arridy svoj čas v cele, čakajúc na trest smrti strávil tým, že sa hral s detským vláčikom a jeho spoluväzeň ho nazval “najštastnešjím odúsdeným na trest smrti”.  

Obľúbili si ho všetci vrátane strážnikov. Jeho posledným jedlom bola zmrzlina a keď sa ho pýtali, čo si myslí o svojom treste jednoducho bolo jasné, že nechápe význam smrti.  Iba odpovedal ” Nie nie Joe nezomrie”  . Joe sa počas cesty na popravu celý čas usmieval a tesne predtým znervóznel, riaditeľ väznice ho však chytil za ruku a Joe bol zase kľudný.

O 72 rokov neskôr  sa Arridymu verejne ospravedlnili, bol totiž nevinný  a v čase vraždy sa na mieste nenchádzal.

 

zdroj

Zanechať komentár

Možnosť pridať prvý komentár

Upozorniť
avatar
wpDiscuz