Mal IQ 46 a bol najšťastnejším odsúdeným na trest smrti – Joe Arridy odišiel do plynovej komory s úsmevom na perách

18340

26. Augusta 1936 bol Joe Arridy zadržaný v americkom Wyomingu a následne usvedčený zo znásilnenia a vraždy miestnej školáčky.

 

Arridy sa k činu priznal a podal niekoľko výpovedí ako vražda prebiehala . Napríklad v prvej výpovedi povedal, že na usmrtenie použil palicu avšak polícia na mieste činu našla sekeru a tak zmenil svoju výpoveď, že použil sekeru.

 

Keď sa Arridy dostal pred súd jeho právnik sa privelmi nesnažil kedže Arridy trval na tom, že dievča zavraždil. Súd mu teda „naordinoval“ trest smrti a to aj napriek tomu, že ho nesuvedčoval žiaden priamy dôkaz a 3 psychatri určili jeho IQ na 46, čo z neho oficiálne robilo imbecila.

Arridy svoj čas v cele, čakajúc na trest smrti strávil tým, že sa hral s detským vláčikom a jeho spoluväzeň ho nazval „najštastnešjím odúsdeným na trest smrti“.

Obľúbili si ho všetci vrátane strážnikov. Jeho posledným jedlom bola zmrzlina a keď sa ho pýtali, čo si myslí o svojom treste jednoducho bolo jasné, že nechápe význam smrti. Iba odpovedal “ Nie nie Joe nezomrie“ . Joe sa počas cesty na popravu celý čas usmieval a tesne predtým znervóznel, riaditeľ väznice ho však chytil za ruku a Joe bol zase kľudný.

O 72 rokov neskôr sa Arridymu verejne ospravedlnili, bol totiž nevinný a v čase vraždy sa na mieste nenchádzal.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre