Kabosu, sučka z kultového doge mému, zomrela vo veku 18 rokov

59

Kabosu, Šiba Inu, ktorá sa stala tvárou ikonického Doge memu a inšpiráciou pre kryptomenu Dogecoin, zomrela vo veku 18 rokov. Smutnú správu oznámila jej majiteľka, Atsuko Sato, ktorá popísala jej posledné chvíle plné pokoja a lásky.

Smrť ikony internetovej kultúry

Kabosu, Šiba Inu z Japonska, ktorá sa stala svetovo známou vďaka internetovému memu Doge, zomrela vo veku 18 rokov. Jej majiteľka, Atsuko Sato, oznámila túto správu na sociálnych sieťach. Kabosu zomrela pokojne vo svojom domove v meste Sakura v Japonsku.

Od záchrany k svetovej sláve

Kabosu mala ťažký začiatok života, bola zachránená z útulku v roku 2008. Sato, učiteľka z Tokia, sa o ňu začala starať a postupne zdieľala fotografie Kabosu na svojom blogu. Jedna z týchto fotografií, na ktorej Kabosu pôsobila skepticky, sa v roku 2010 stala virálnou a zrodil sa fenomén Doge meme.

Vplyv na internetovú kultúru a kryptomenu

Doge meme získal obrovskú popularitu na platformách ako Reddit a Tumblr. Z pôvodného obrázka sa stali tisíce variácií, ktoré sa šírili internetom. V roku 2013 sa Doge meme stal inšpiráciou pre vznik kryptomeny Dogecoin, ktorá sa začala ako vtip, ale neskôr dosiahla značnú hodnotu a popularitu.

Kabosu žila dlhý a šťastný život, počas ktorého nevedela o svojej globálnej sláve. Jej majiteľka, Atsuko Sato, povedala, že je vďačná za všetku lásku a podporu, ktorú Kabosu získala od svojich fanúšikov po celom svete.

Zdroj: www.bbc.com

Odkaz Kabosu

Sato sa v rozhovore pre médiá vyjadrila, že Kabosu bola vždy pokojná a láskavá, a jej dedičstvo bude žiť ďalej prostredníctvom miliónov ľudí, ktorých inšpirovala. Svet smúti za stratou tejto internetovej ikony, ktorá priniesla radosť a smiech nespočetným ľuďom.

Zdroj1 Zdroj2

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre