Neviete kam cez leto na Slovensku? Toto je 5 tipov kam vyraziť a užiť si leto doma

3988

Slovensko je krajina bohatá na prirodzené krásy a zaujímavosti, čo robí z nej ideálne miesto na oddych. Nech už uprednostňujete relaxáciu pri termálnych prameňoch, dobrodružstvo v náročnom teréne alebo obdivovanie scenérie z pohodlia auta, aj naša krajina vám ponúka miesto pre super dovolenku. V tomto článku vám predstavíme 5 najpopulárnejších miest na Slovensku, ktoré si môžete užiť počas letných mesiacov.

Podhájska – Kúpele a termálne pramene

V obci Podhájska, na juhu Slovenska, sa nachádzajú kúpele s termálnymi prameňmi, ktoré sľubujú ideálny oddych a relaxáciu počas leta. Tieto prírodné zázraky majú blahodárne účinky na telo a umožňujú návštevníkom uvoľniť sa a naberať nové sily. Počas svojho pobytu si môžete vychutnať rôzne wellness procedúry a masáže, čo vám prinesie absolútny pohodový zážitok.

Happy family in the pool“ od www.homejobsbymom.com is licensed under CC BY 2.0

Tatry – Kráľovstvo turistiky

Tatry sú najvyššie hory na Slovensku a ponúkajú návštevníkom pôsobivú scenériu a skvelé možnosti pre outdoorové aktivity. Milovníci turistiky tu nájdu nekonečné trasy, od nenáročných prechádzok po náročné horské túry. Nezabudnite si vziať foťák, pretože panoramatické výhľady, prírodné jazerá a horské chodníky vám poskytnú nezabudnuteľné okamihy.

brown canoe on water
Foto od Martin Katler na Unsplash

Slovenský raj – Krása vodopádov

Ak hľadáte adrenalínové dobrodružstvo v nádhernej prírode, Slovenský raj je miesto, ktoré vás osloví. Nádherné vodopády a previsy ponúkajú unikátnu možnosť prekonať prekážky a objavovať krásy tejto oblasti. Najznámejšie miesta, ako napríklad Piecky, Kláštorská roklina alebo Suchá Belá, vám ukážu nádherné scenérie a nezabudnuteľné dobrodružstvá.

a wooden structure in the middle of a forest
Foto od AlexnaUnsplash

Rajecké Teplice – Romantika a liečivé pramene

Rajecké Teplice sú ďalším významným termálnym kúpeľným strediskom na Slovensku. Okrem relaxácie v termálnych bazénoch môžete objavovať aj historické pamiatky a zaujímavosti tohto regiónu. Navštívte miestne kúpele, kde si doprajete oddych v liečivých prameňoch, a potom sa prejdite po romantických alejách či krásnych parkoch v okolí.

Aphrodite Spa Hotel“ od Vlado21 at English Wikipedia is licensed under CC BY-SA 3.0

Liptov – Krajina so širokým spektrom zážitkov

Liptov je región, ktorý spája krásnu prírodu s množstvom zábavy a dobrodružstva. V lete môžete navštíviť známe aquaparky, ako je Tatralandia či Bešeňová, kde sa môžete osviežiť a užívať si vodné atrakcie. Okrem toho sa tu nachádzajú aj krásne lyžiarske strediská, ktoré sa v lete premenia na areály pre horské bicykle a turistiku. Výlety do Nízkych Tatier alebo okolitých dediniek vám umožnia spoznať typickú kultúru a tradície tohto regiónu.

a kite flying over a lush green hillside
Foto od Gabi Repaska na Unsplash

Vyberte si jedno z týchto miest a pripravte sa na nezabudnuteľnú letnú dovolenku plnú zážitkov, oddychu a objavovania krás Slovenska.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre