Dovolenkové destinácie, ktoré vás zaručene sklamú. Tieto miesta pred vašou návštevou určite zvážte

7742
Cestovanie bolo kedysi výsadou tej najbohatšej vrstvy ľudí. Dnes, máme mnohí to šťastie a môžeme cestovať aj za pár stovák EUR. Rovnako ako my, má podobnú možnosť aj zvyšok sveta, ktorý postupne ale isto bohatne. A tak sa stáva, že niektoré destinácie návalom turistov stratili svoje čaro a namiesto romantických predstáv z kníh a seriálov uvidíte iba nekonečné rady ľudí a vašu dovolenku strávite v dave. Vybrali sme niekoľko dovolenkových destinácií, ktoré sú ich návštevníkmi kritizované.  Budeme radi ak sa o podobné zážitky z dovoleniek podelíte aj vy v komentároch.

1. Louvre, Paríž

Mona Líza, všetkými tak ospevovaná, je v skutočnosti maličká maľba, umiestnená dosť ďaleko a aby toho málo nebolo, šanca, že bude Louvre prázdny je asi jedna k miliónu. Nechápte ma zle, je to nádherná ikonická maľba, ak však chcete navštíviť Lovre alebo Paríž celkovo len kvôli nej, nestojí to za to. Väčšina malieb v múzeu sú v skutočnosti oveľa pôsobivejšie.

2. Mount Everest

Veľa ľudí sa snaží zdolať Mount Everest – platia si ľudí, ktorí im na vrchol vynesú všetko ich príslušenstvo a prevedú ich nebezpečnými úsekmi, mnoho z nich má dokonca vyhrievaný stan. Rad čakajúcich ľudí na fotku z vrcholu je pekne dlhý a nebezpečný, pretože nie sú zvyknutí na takú nadmorskú výšku.

3. Hollywoodsky chodník slávy

Nevidel som špinavšie miesto.

4. Francúzsko

Japonci majú také romantické predstavy o Francúzsku, že u nich existuje termín “Parížsky syndróm,” ktorý vlastne znamená šok japonských turistov po tom, čo zistia, že Francúzsko nie je také, ako si ho vysnívali.

5. Dubaj

Jednoznačne Dubaj. Teda ak chcete stráviť celé dni v klimatizovanej budove, zísť do klimatizovanej garáže, aby ste sadli do klimatizovaného auta a dostali sa do ďalšej klimatizovanej budovy, potom je táto destinácia presne pre vás.

6. Pisa

Teda okrem malého námestia s vežou, pri ktorej si robia všetci komické fotky. Zvyšok mesta je dosť na nič. Ste v Toskánsku, choďte do akéhokoľvek iného malého mesta a užijete si to oveľa viac.

7. Las Vegas

Úprimne, toto miesto mi nič nedalo. Bolo fajn vidieť tematické hotely, ale okrem toho to bolo len precenené bezduché mesto, navrhnuté len na to, aby vás zabavilo. 

8. Hollywood

Toľko neporiadku a omočených stien som ešte nevidel.

9. Egypt

Toľká krása a úžas pravekej civilizácie je úplne zničená realitou modernej civilizácie. Predstavte si Indiu a pridajte piesok – to je Egypt.

10. Times Square – New York

Najmä na Silvestra – kto tam bol, vie, o čom hovorím.

11. Bali

Pred 10 rokmi to bolo nádherné miesto, dnes je zničené influencermi.

12. Oktoberfest

Pivo rovnakej značky môžete zohnať za tretinu ceny v celom Mníchove. Oktoberfest je miestom, kde je všetko precenené.

13. Stonehenge

Nenechajú vás ísť dostatočne blízko na to, aby ste ho mohli poriadne preskúmať. Najlepší výhľad sa vám naskytne z cesty, ktorá popri ňom vedie – a to si ani nemusíte platiť a čakať v rade, ako ostatní. Vážim si históriu a poslanie toho miesta, ale ak si to vyhľadáte na YouTube, budete mať z toho väčší zážitok ako keď tam reálne pôjdete.

14. Temple Bar

Ak ste v Dubline, vyhýbajte sa Temple Baru – je neuveriteľne drahý a vôbec nie je ako poriadne Írske bary.

15. Spojené arabské emiráty

Je to najviac kultúry postrádajúce miesto, aké kedy uvidíte.

16. Brusel

Ak ste v Belgicku, radšej navštívte Gent alebo Brugy.

17. South Beach, Miami

Predražené bary a kluby. Ak ste muž a nemáte okolo seba skupinku pekných žien, pripravte sa na to, že zaplatíte nemalé peniaze za jednu noc von. Navyše, všade navôkol sa nachádza veľa pekných pláží, kde nebute musieť šoférovať v katastrofálnej premávke a hodinu hľadať parkovacie miesto. Zdroj Foto: deMilked
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre