Kanada legalizovala nákup a spotrebu určitého množstva marihuany

302

Kanada sa práve stala druhým národom na svete, ktorý legalizoval nákup a spotrebu určitého množstva marihuany. Bill C-45 – známy tiež ako konopný zákon – prešiel senátom. Vláda zdôrazňuje, že legalizácia príde s prísnou reguláciou, ktorá zabráni nadmernému užívaniu a tiež obchodovaniu s ňou na ilegálnom trhu.

canada fotografia
Foto od archer10 (Dennis) 137M Views

„Pre naše deti bolo príliš ľahké získať marihuanu a pre zločincov bolo ľahké dostať sa k peniazom z tohto nelegálneho obchodu. Dnes to zmeníme. Náš plán legalizovať a regulovať marihuanu práve prešiel senátom,“ uviedol premiér Justin Trudeau. Návrh zákona bol oficiálne navrhnutý v decembri 2017. Odvtedy sa viedli niekoľko mesiacov výskumy, štúdie a diskusie o tejto kontroverznej téme. Toto historické schválenie zákona oficiálne ukončuje takmer storočný zákaz.

Prvou krajinou na svete, ktorá legalizovala rast, predaj a spotrebu marihuany na národnej úrovni bol Uruguaj v roku 2013. Kanada je však prvá krajina z G7, ktorá legalizuje jej rekreačné využitie mimo špičkových priemyselných krajín sveta ako USA, Japonsko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Taliansko.

Iné národy, ako napríklad Irán a Portugalsko, jednoducho dekriminalizovali drogy na určite úrovni a fungovalo to. Kanaďania vo veku 18 rokov a viac, budú môcť mať až 30 gramov kanabisu na verejnosti. Nákupy marihuany sa musia uskutočňovať prostredníctvom predajcov schválených vládou, ktoré budú regulované štátom a provinciou.

„Toto je historický míľnik pre progresívnu politiku v Kanade“, povedal minister spravodlivosti Jody Wilson-Raybould. „Táto legislatíva pomôže chrániť našu mládež pred drogovým rizikom, pričom sa udrží zisk z rúk zločincov.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre