Katastrofické tragédie, ktoré nemali ľudia šancu prežiť a predsa sa im to podarilo! Neuveriteľné, no skutočné príbehy.

1538

Vo svete sa občas dejú naozaj zvláštne veci. Pod tým si môžeme predstaviť dve strany mince – prípady, kedy sa udialo niečo tak pozitívne, že nám to okamžite zlepšilo deň alebo naopak niečo nesmierne negatívne, čo nás nahnevalo a rozosmutnilo zároveň. 

A potom sú tu aj príbehy, ktoré spájajú obe tie strany ako most, ktorý spája dve mestá. Neuveriteľná tragédia s obrovským šťastím. Niet totiž pochýb o tom, že ľudské telo dokáže robiť ozajstné zázraky, už len to ako dokonale pracuje zatiaľ čo my spíme, o tom svedčí v dostatočnej miere. 

Určite si viete predstaviť situácie, kedy nie je z biologického hľadiska možné, aby to človek prežil a zároveň v biológii, rovnako ako vo viere nie je nič nemožné. 

Nahliadnite do príbehov, pri ktorých vám po chrbte prejde mráz. Jedno vám však môžeme už dopredu sľúbiť, nakoniec všetko dobre dopadlo. 

Anna Bågenholm bola ponorená v mrazivej vode  80 minút

water waves on the shore
Autor tejto fotografie je Greg Rosenke

Švédska chirurgička v oblasti ortopédie, Anna Bågenholmová, mala v roku 1999 veľmi vážnu nehodu na lyžiach, nechýbalo veľa k tomu, aby prišla o život. Stratila kontrolu nad lyžami, vyšla zo svahu a skončila rovno v zamrznutom potoku, kde hlavou prerazila ľad a ocitla sa v ľadovej vode. 

Po 40-tich minútach vo vode utrpela zástavu srdca v dôsledku extrémne nízkej teploty. Pričom celkový čas, ktorý strávila vo vode sa odhaduje na hodinu a pol. Jej teplota klesla na 13,7 stupňov Celzia! Celý tým lekárov sa viac ako deväť hodín snažil zachrániť ju. Ďalšie dva mesiace sa dávala dokopy, našťastie následky neboli až také vážne. Trpela len na nie až tak závažné poškodenie nervov. Pravdepodobne jej chlad spomalil metabolizmus, takže jej bunky nepotrebovali také množstvo kyslíka k svojej funkcii, vďaka čomu prežila. 

Ron Hunt mal cez lebku prerazenú priemyselnú vŕtačku

gray metal drill bit
Autor tejto fotografie je Mushon Tamir

Ron Hunt pracoval ako robotník na stavbe. Počas bežného pracovného dňa sa mu stal naozaj odporný úraz. Stál na rebríku s vŕtačkou v ruke, rebrík sa ale zošuchol, tak sa aspoň v poslednej chvíli pokúsil odhodiť vŕtačku čo najďalej, aby sa ňou neprevŕtal, to mu žiaľ nevyšlo. 

45 centimetrov dlhý a 3,8 centimetra hrubý vrták mu prerazil lebku takým spôsobom, že prešiel cez jeho oko a druhou stranou vyšiel von. Mal obrovské šťastie, že mozog nebol postihnutý, nejakým zázrakom bol vrtákom odtlačený na stranu. Mozog teda príliš neutrpel, za to o oko prišiel. To však ešte mohol byť rád. 

Ewa Wisnierska v nebezpečnom víre búrky 

storm near leafed plants
Autor tejto fotografie je Nikolas Noonan

Ewa Wisnierska, 35-ročná Nemka, a skúsená paraglajdista v roku 2007 (keď sa nachádzala na paraglidingu v Austrálii) narazila na strašnú búrku, ktorej sa už nemohla vyhnúť. Ocitla sa vo víre, ktorý sa pohyboval rýchlosťou 80 kilometrov za hodinu, pričom jeho výška bola takmer desať kilometrov! 

Pre nedostatok kyslíka vo víre upadla asi na hodinu do bezvedomia. Práve to, že omdlela jej podľa lekárov pomohlo prežiť – vďaka spomaleniu srdcovej činnosti a ďalších funkcií. 

Forthman Murff si takmer odpílil vlastnú hlavu

black and red Oregon chainsaw on brown wood plank
Autor tejto fotografie je Michael Fenton

Forthman Murff pracoval celý svoj život ako drevorubač a svoju prácu miloval natoľko, že sa jej neplánoval vzdať. Aj vo veku 74 rokov stále pracoval s motorovou pílou v ruke. Až pokým neutrpel nehodu, ktorú by nikto nemohol len tak prežiť. 

Počas orezávania stromu naňho spadol konár, v dôsledku čoho skončil v priekope a pri páde si zlomil nohu. V ruke však stále zvieral spustenú motorovú pílu! Na chvíľu stratil vedomie. Prebral sa až na to, ako mu motorová píla prerezáva kožu na krku. Našťastie ju zastavil skôr ako by mu preťala celý krk. Dokonca sa sám dostal k susedovi, ktorý ho vzal do nemocnice. 

Lekári zistili, že mal prerezanú priedušnicu, pažerák i krčné žily. Našťastie chrbtica zostala nepoškodená. Po niekoľkých operáciách, ktoré ho čakali sa zotavil a dožil sa krásneho veku – 92 rokov! 

Hlava Phineasa Gagea bola nabodnutá železnou tyčou

gray steel rod lot
Autor tejto fotografie je Bernard Hermant

Stalo sa to ešte v roku 1848, no nakoľko sa jednalo o naozaj nezvyčajný prípad, zapísal sa do histórie. Phineas Gage pracoval na železnici, kde používal veľmi nebezpečnú kombináciu železnej tyče a výbušnín na strelný prach. Raz došlo k výbuchu skôr ako malo, a to spôsobilo, že železná tyč prerazila mužovi lebku. 

Phineas nielenže okamžite neumrel, ale dokonca bol schopný sám sa dostaviť do nemocnice, kde musel podstúpiť operáciu. Mal poškodené oko a zmenenú osobnosť, no prežil. Bol však menej spoľahlivý, zodpovedný a jeho sociálne a spoločenské zábrany boli do určitej miery posunuté. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.