Ako obyčajné veci môžu nečakane zachrániť váš život: využitie žuvačky, octu, zrkadla, sódy bikarbóny a kondómov v nebezpečných situáciách

770

Život je plný neočakávaných zvratov a niekedy sú to tie najjednoduchšie veci, ktoré môžu všetko zmeniť. V tomto článku sa ponoríme do oblasti každodenných predmetov a činností, ktoré majú potenciál stať sa mimoriadnymi záchrancami života. Od všedných až po zdanlivo bezvýznamné veci, budete prekvapení, ako vám tieto obyčajné veci môžu nečakane zachrániť život za tých najneobyčajnejších okolností.

Žuvačky

Áno, obyčajná stará žuvačka. Jednoduché žutie žuvačky dokáže potlačiť chuť do jedla, a tak uchrániť obmedzené zásoby potravín pričom pomáha pri potrebnej produkcii slín.

woman in white crew neck shirt blowing bubble
Autor tejto fotografie je Sandra Seitamaa

Ocot

Ocot je univerzálny antibakteriálny prostriedok, ktorý dokáže liečiť popáleniny, zápaly a infekcie kože. Ako čistiaci prostriedok dezinfikuje a dokáže zamaskovať všetky pachy. Malé množstvo zmiešané s vodou môžete prehltnúť aj na zmiernenie žalúdočných ťažkostí alebo na odstránenie parazitov z kontaminovanej vody alebo nedostatočne tepelne upravenej zveriny, ktorú môžete náhodne skonzumovať.

clear glass bottle with red liquid beside sliced lemon on blue textile
Autor tejto fotografie je Towfiqu barbhuiya

Kompaktné zrkadlo a píšťalka

Každý lesklý predmet splní svoju úlohu, ale kompaktné zrkadlo vo vašej súprave na prežitie môže byť záchranou, ak ho použijete ako tichý núdzový maják. Môže byť účinné pri slnečnom aj mesačnom svetle a počas slnečného dňa môže dokonca založiť oheň. Hoci sa ukázalo, že zrkadlá sú účinnejšie ako svetlice, okoloidúci záchranný tím môže váš signál aj tak prehliadnuť; zvukový signál z píšťalky určite upúta jeho pozornosť.

shallow focus of person holding mirror
Autor tejto fotografie je Vince Fleming

Sóda bikarbóna

Najúčinnejšia je ako prostriedok na zmiernenie žalúdočných ťažkostí, existuje však ešte lepší dôvod, prečo mať po ruke jedlú sódu – oheň. Sóda bikarbóna je lacnou alternatívou, ktorá ľahko uhasí malé požiare, ktoré môžu vzniknúť.

a can of baking powder sitting on a table
Autor tejto fotografie je Addilyn Ragsdill @clockworklemon.com

Kondómy

Kondómyodolné a roztiahnuteľné a pojmú až galón vody. Môžu sa použiť aj na ochranu pred vodou, ako obal na cenné predmety, ako sú zápalky a vysielačky.

red condom on pink and yellow surface
Autor tejto fotografie je Reproductive Health Supplies Coalition

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.