Každý cent sa počíta – potvrdzuje to aj tento starší pán, ktorý robí jednoduché a pritom úžasné veci

2932

Aj takéto úžasné príbehy sa dejú. 77-ročný muž zbiera viac ako 10 rokov stratené peniaze z chodníkov. Podarilo sa mu nazbierať už stovky dolárov, no nikdy si pre seba nenechal ani jediný cent.

V priebehu posledných 12 rokov pravidelne prechádza starček menom Young S. New tými istými ulicami Montrealu a popritom zbiera peniaze, ktoré popadali ľuďom na zem a svojho majiteľa by už aj tak nikdy nenašli. Nie sú to však horibilné čiastky, v skutočnosti ide len o centy. Okrem svojich prechádzok, ktoré sú veľmi užitočné v rámci jeho pohybu a cvičenia, urobil ešte niečo krajšie. Všetky peniaze, ktoré za tie roky zbiera, stále daruje tým, ktorí to potrebujú najviac.

dollar coins fotografia
Foto od Olichel

Peniaze už daroval napr. organizácii Gazette Christmas Fund aj cirkvi. No pravidelne ich dáva najmä starším bezdomovcom, ktorých neustále stretáva na ulici. „Nie sú to moje peniaze. Práve som ich našiel na ulici,“ povedal Young. „Záleží mi na tom, je to majetok Kanady a súčasť kanadskej ekonomiky, takže to, čo robím považujem za dobré.“

Muž tvrdí, že k takejto činnosti ho inšpiroval jeho vlastný otec. Ten mu kedysi povedal: „Každý cent sa počíta, pretože aj ak človeku chýba jediný cent k miliónu, tým pádom ho nemožno označiť za milionára“.

Jeho práca inšpiruje ďalších, aj mladých ľudí, aby sa k nemu pripojili a hľadali mince spolu s ním. A, samozrejme, jeho úmyslom je, aby ich darovali charitatívnym organizáciám podľa vlastného uváženia. V roku 2012 dokonca dostal tento pán veľmi významnú medailu za svoje dobrovoľnícke úsilie. Starček však len skromne dodáva a dúfa, že jeho práca aj získané ocenenie skutočne inšpiruje ostatných ľudí.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre