Keanu Reeves – pútavé fakty, o ktorých ste zaručene ani len netušili

7461

Keanu Reeves, kto by len nepoznal o koho sa jedná? Jeho kariéra naberala na obrátkach a vrcholila. Získal mnohé hlavné roly vo veľkých filmoch, preslávil sa, zahral si napríklad vo filme Skvelé dobrodružstvá Billa a Teda, Point Break, Speed a takisto ste ho mohli zachytiť vo filme Matrix. 

Potom jeho sláva zakolísala, no Keanu si s tým ťažkú hlavu nerobil, predsa len, nikdy mu nešlo čisto o peniaze. 

Poďme sa my ale pozrieť na jeho osobnosť, začiatky, mystické príbehy. Nahliadnime do jeho excentrickej povahy. Radi sa s vami podelíme o zopár drobností a faktov, ktoré sa k nemu viažu. Možno niektoré z nich zmenia váš pohľad. Minimálne budete o niečo múdrejší. Veď uznajte sami, že je Keanu talentovaným a charizmatickým mužom, ktorý si v živote prešiel mnohými peripetiami. 

Verí v duchov

blue curtain near black wooden table
Autor tejto fotografie je Kevin Escate

Ako dieťa totiž Reeves zažil jeden veľmi zvláštny paranormálny jav. Práve sa jeho rodina presťahovala z Austrálie do New Yorku. Mohol mať tak šesť alebo sedem rokov. Opatrovateľka bola v spálni, keď videl ako sa na vešiaku začala hýbať bunda – celkom nevysvetliteľne. Následne sa začala vznášať vo vzduchu, akoby ju mal niekto oblečenú a odchádzal s ňou. Tak ho to vystrašilo, že dodnes verí na duchov.

Prenasledovali ho blázniví stalkeri

mh 9 22 wick 650dcf0aeb656
Zdroj: wikimedia common

Ako hocijaká iná celebrity ani Kuanu sa nevyhol týmto nepríjemnostiam. Pri prvom incidente sa zobudil na hluk vo vlastnom dome. Keď zišiel dole z poschodia, kde mal spálňu, v obývacej izbe objavil ženu v strednom veku, ktorá si prezerala jeho knižnicu. Zostal pokojný, rozprával sa s ňou a pritom vytočil políciu. 

Druhý incident sa odohral len o tri dni neskôr. Ďalšia žena sa vlámala do jeho domu, a to v čase, keď nebol doma. Pokojne použila jeho kúpeľňu, kde sa osprchovala a následne si to zamierila do bazéna. Všimla si ju upratovačka, ktorá zavolala Keanimu a ten následne informoval políciu. 

Kariéru započal reklamou na Coca-Colu

close-up photography of red and white Coca-Cola trailer
Autor tejto fotografie je Maximilian Bruck

Každý niekde musí začať. Keanu sa prvýkrát objavil v televízii ako 16-ročný tínedžer v reklame na Coca-Colu. Celé to trvalo len 30 sekúnd, no v tom čase to pre neho bolo veľké herecké vystúpenie.

Natáčal film s Al Pacinom

236360 1dabfe
Zdroj: shutterstock

Išlo o film s názvom Diablov advokát z roku 1997. Dobrovoľne súhlasil so znížením svojho honoráru, len aby si štúdio mohlo dovoliť najať do filmu Al Pacina. Čo boli peniaze v porovnaní s tým, že mohol hrať po boku hereckej hviezdy a svojej veľkej inšpirácie. 

Len kvôli úlohe sa stal fajčiarom

Keanu Reeves začal fajčiť až vo veku 30 rokov, preto je dosť možné, že to začalo práve rolou, ktorú musel stvárniť vo filme Feeling Minnesota. Postava, ktorú tu hral, bola totiž zarytým fajčiarom. Žiaľ, príliš si na to privykol, ako sám povedal – fajčenie sa stalo jeho väzením. 

Je veľkým knihomoľom

book lot
Autor tejto fotografie je Cristina Gottardi

Medzi svojimi kolegami alebo známymi je známy ako vášnivý čitateľ. Niektorí ľudia by ho preto mohli považovať za génia, no sám o sebe rád vyhlasuje, že nie je príliš múdry. Knihy si dokonca vymieňa aj s ďalšími ľuďmi, s ktorými sa stretáva napríklad na pľaci a nikdy mu žiadnu knihu netrvá prečítať príliš dlho. 

Má vlastnú nadáciu proti rakovine

Keanu Reeves 2013 10615146086 cropped
Zdroj: wikimedia common

Málokto vie, že jeho sestre diagnostikovali leukémiu a Keanu venoval veľkú časť svojho času, pozornosti a lásky práve jej. Staral sa o ňu a videl, čo všetko táto choroba obnáša. Stal sa nesmierne pokorným a založil si vlastnú súkromnú nadáciu, ktorá prispieva rôznym inštitúciám na výskum rakoviny, ako aj detským nadáciám. Navyše, aby zabezpečil tú najlepšiu starostlivosť a liečbu pre svoju sestru minul vyše 5 miliónov dolárov. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.