Kečup značky Heinz sa v Izraeli nemôže oficiálne nazývať kečupom

842
ketchup fotografia
Foto od mat79

Kedy fľaša kečupu už nie je fľašou kečupu? Evidentne to záleží od krajiny, kde sa predáva.

Kečup Heinz, jeden z najznámejších kečup na svete, musí byť v Izraeli označovaný len ako „paradajková omáčka„. Dôvodom je podľa Izraelských novín Haaretz extrémne nízke percento skutočných paradajok použitých v hotovom produkte.

Hneď po sťažnosti lokálneho predajcu kečupov značky Osem sa Ministerstvo zdravotníctva zhodlo na tom, že keďže fľaša kečupu Heinz nie je vyrobená ani len z 10% z paradajok, nemôžu tento produkt považovať za kečup.

Osem sa z víťazstva raduje, no možno nie nadlho. Lokálny dovozca pre značku Heinz – Diplomat spolupracuje s Ministerstvom zdravotníctva a jeho cieľom je legálne zmeniť pravidlo, aby sa kečupom mohlo označovať všetko vyrobené aspoň zo 6% z paradajok. Anglické názvy na produktoch zatiaľ zostávajú s označením „ketchup“.

Popri tomto sa ešte objavili sťažnosti na mandľové mlieko, ktoré v sebe nemá žiadne kúsky mandlí. Možno je to prehnané a možno nie, no každopádne to signalizuje zvýšenú pozornosť spotrebiteľov, čo je v konečnom dôsledku dobrá vec.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre