Keď počula o miere samovrážd, cítila sa bezmocná. Vymyslela však niečo, čo teraz pomáha ľuďom po celom svete

1524

Tisíce povzbudivých nápisov sa objavujú po celom svete a to všetko vďaka jednej žene, ktorá sa v jeden deň ocitla tvárou v tvár duševnej chorobe. Cítila sa bezmocná, no nechcela to nechať len tak. Možno si myslíte, že obyčajný nápis nemá veľký význam, no dnes vám vďaka silnému príbehu ukážeme jeho silu.

Amy Wolff inšpiroval k tvorbe motivačných tabuliek srdečný rozhovor s jej známym ešte v roku 2017. „Boli sme vonku s priateľmi, keď sa jeden z nich odrazu zmienil o miere samovrážd v našej komunite a ja som takmer padla zo stoličky,“ povedala Amy. „Cítila som sa úplne beznádejne a bezmocne, nemohla som s riešením takéhoto problému prakticky nijako pomôcť. Koniec koncov, nebola som žiadna terapeutka a nevedela som ani to, kto má samovražedné sklony,“ dodala.

Napriek počiatočným pocitom bezmocnosti, dostala odhodlaná žena veľmi rýchlo nápad. Začala umiestňovať v záhradkách ľudí povzbudivé nápisy. Dva týždne spolu s jej deťmi klopali na dvere ľudí v meste Newburg a pýtali sa, či by mohli umiestniť takéto značky s odkazmi na ich pozemok. Obyvateľom sa to zapáčilo a čoskoro začali Amy kontaktovať s tým, že si chcú od nej motivačné ceduľky kúpiť. Behom pár dní predala žena vyše 150 značiek. Manžela Amy okamžite napadlo, že by mohli vytvoriť svoju web stránku a ďalej tam predávať tieto ceduľky.

Čoskoro sa ich obchod rozrástol tak, že svoje pobočky rozšírili do Dallasu, Bostonu, Massachusetts, Cincinnati či Portlandu. Boli milo prekvapení, keď začali svoje odkazy nachádzať na verejných záchodoch, v knižniciach, reštauráciách či na odpočívadle. Následne sa realizátorka tohto nápadu rozhodla vytvoriť neziskové organizácie. Momentálne okrem cedúľ ponúkajú aj náramky, ceruzky či iné predmety.

Istá žena, ktorá mala tento odkaz na svojom dvore prišla za odkaz osobne poďakovať. „Raz mi na dvere zaklopala istá žena. Začala plakať a ďakovať mi za tieto odkazy. Povedala, že jej syn sa pokúsil o samovraždu a tieto znamenia boli na dvore v deň, keď prišli domov z nemocnice. Jazdí okolo každý deň a pre ňu, jej syna i dcéru je to veľmi hlboká pripomienka.“
Ďalší prípad bol taktiež veľmi smutný: „Cudzia osoba mi povedala o svojej dcére a jej ťažko boji s drogami. Spýtala sa, či by si mohla kúpiť moju značku.“
Ďakujú aj mladíci. „Dnes mi chlapec zo strednej školy zaklopal na okno. Ukázal na moju nálepku „Na tebe záleží“ a povedal: „Keď som ju videl, cítil som sa mimoriadne dobre. Vďaka.“

Amy teraz dúfa, že hnutiu sa bude dariť aj naďalej. Chcú totiž mladým ľuďom i dospelým pripomenúť, že všetci si zaslúžia šťastie.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre