Týchto 6 kníh, pre milovníkov Harryho Pottera, ukojí vašu túžbu po čarodejníckom svete plnom kúziel

3732

Harry Potter je mimoriadne úspešná kniha, ktorá  definovala populárnu literatúru 21.storočia . Mnohí fanúšikovia by si určite priali aby tento príbeh nikdy neskončil a vydávali sa ďalšie a ďalšie knihy, sú však aj takí, ktorí sa držia hesla: “ V najlepšom treba prestať“ .

Či už patríte k jednej alebo druhej skupine ľudí (kľudne zanechajte komentár ku ktorej) je pravdepodobné, že čary a kúzla vám v živote chýbajú. V tomto prípade sme pre vás pripravili niekoľko alternatív, ktoré práve ako fanúšik Harryho Pottera oceníte asi najviac.

 

 

l265133
Meno Vetra – Patrick Rothfuss

Príbeh siroty Kvotha, ktorý strávil roky potulovaním sa s pouličnými umelcami v kriminalitou sužovanom meste.  Dielo Meno Vetra vás prenesie do kože mladého nádejného čarodejnika a sveta, ktorý budete pozorovať jeho očami. Nečakajte však klasický svet čarov a kúzel, Meno Vetra je špecifické a unikátne dielo, kde čary a fyzika fungujú trochu inak ako by ste očakávali !

Zobraziť v obchode

 

 

l226442
Nedaj Sa ! – Rainbow Rowell

Vyvolení sú väčšinou idylický a bez jedinej chybičky. To však neplatí pre hlavného hrdinu Simona Snowa, ktorého za toho najhoršieho „jediného“ považuje aj jeho spolubývajúci Baz, ktorý je zlý upír, avšak v tomto má zrejme pravdu.

Simona nechala frajerka, jeho prútik ho neposlúcha a dokonca ani jeho úhlavný nepriateľ ho neberie veľmi vážne a dokonca ho ignoruje .

Zobraziť v obchode

 

 

l215217Mágovia – Lev Grossman

Quentin Coldwater  sa od útleho detstva zaujímal o kúzla a čary. Keď sa dozvedel o prestížnej čarodejníckej škole v New Yorku, kde sa oddával láske, sexu a alkoholu život sa mu obrátil na ruby . Po skončení školy však Quentin ostáva nenaplnený, smutný a bez zmyslu života. V priebehu deja odhaľuje svoje temné stránky a zákutia psychiky.

Zobraziť v obchode

 

 

l162699
Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej – Ransom Riggs

Známy bestseller aj vďaka nedávnemu filmovému prevedeniu. Kniha ponúka samozrejme oveľa viac ako sa toho dostalo na filmové plátno. Napínavý príbeh pri ktorom vám bude dochádzať dych vás zoberie na magický ostrov, kde sa nachádza tajomný domov neobyčajných detí.

Zobraziť v obchode

 

 

l58203Spoločenstvo čarodejov – Trudi Canavan

Tak ako každý rok aj tento sa vyberú čarodeji očistiť ulice mesta od tulákov a bezdomovcov.  Ich egoizmus a nedoknuteľnosť ich utvrdzuje v tom, že sa im nikto nemôže postaviť na odpor. Až kým sa neobjaví dievčatko, ktoré hodením obyčajného kameňa prerazí čarodejníkov štít a vážne mu ublíži.Dievča, ktoré  o ničom netuší, je čarodej, ktorý sa teraz potuluje po svete a nie je nikým kontrolovaný a to z nej robí veľmi nebezpečnú osobu.

Zobraziť v obchode

 

 

l168238Ritmatik –  Brandon Sanderson

Sanderson je známy autor svetovej fantasy literatúry.  Dielo Ritmatik, ktoré hovorí príbeh Joela a jeho cestou za oživovaním magických krieduchov . Ritmatik je netradičné steampunkové fantasy dielo od momentálne najoriginálnejšieho autora svetovej fantasy literatúry.

Zobraziť v obchode

 

 

 

 

A akú knihu by ste doplnili vy?

 

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.