Koľko ľudí v USA sa predávkovalo marihuanou v roku 2015?

1580

USA prechádza zelenou revolúciou a známa rastlina je v rôznych formách jej užitia legálna už v 23 štátoch . Aké následky so sebou nesie táto reforma a koľko ľudí sa ňou predávkovalo?

fajcenie

 

0.

Toto číslo možno mnoho ľudí neprekvapí. Pozornosť si však žiada aj iná štatistika vydaná úradmi a to štatistika pojednávajúca o iných drogách. 17 465 ľudí umrelo kvôli ilegálnym látkam ako kokain alebo heroin a 25 760 umrelo kvôli legálnym liekom na predpis ako sú napr lieky proti bolesti.

A ako je na tom azda najznámejší a najobľúbenejší alkohol? Ten podľa Washington Post zabil až 30 700 ľudí – pritom sa do štatistiky nerátajú úmrtia, ktoré alkohol spôsobil nepriamo (napr. havárie), číslo by v tom prípade bolo až 3,5x väčšie.
Aj keď sa v Amerike schvaľuje užitie marihuany na rekreačne a terapeutické účely, stále je mnoho strán, ktoré s jej povolením nesúhlasia. Ide najmä o lobovanie veľkých farmaceutických spoločností, ktoré by utrpeli značné straty v oblastiach, kde tráva poskytuje rovnaký účinok ako komerčné lieky alebo policajné oddelenia, ktoré by tak prišli o značnú časť vládnej dotácie, ktorú dostávajú na boj s drogami.

 

zdroj

Článok v žiadnom prípade nenabáda ani nepodporuje užívanie návykových a psychotropných látok (drog) – má čisto informatívny charakter

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre