Korytnačku dostala ako 10-ročná, sú spolu už takmer 60 rokov!

2681

Domácich miláčikov má veľa ľudí, no mačky či psy tu s nami nie sú toľko rokov, ako by sme si priali. Mačky zväčša žijú približne 13 rokov, zatiaľ čo psy iba 10-13. Ak si však zabezpečíte napr. korytnačku, tak je veľká šanca, že tá s vami bude až do konca života a možno vás aj prežije. Podobný príbeh vám dnes predstavíme.

Jeanna z Milwaukee dostala v roku 1962 na svoje 10. narodeniny darček v podobe korytnačky, po ktorej ako dieťa vždy túžila. Jej rodičia vedeli, že si ich dcéra so zvieratkom vytvorí skvelý vzťah, no netušili, ako dlho bude trvať.
Táto dvojica si veľmi rýchlo vytvorila silné puto. Od začiatku boli vždy a všade spolu. Korytnačka dostala meno George.

Vzťah si s týmto domácim miláčikom vytvoril postupne každý člen rodiny a bol ich pevnou súčasťou. Ako Jeanna rástla, väzba medzi nimi silnela a korytnačku si so sebou vzala aj na univerzitný internát, kde si korytnačka získala srdcia aj spolubývajúcich. Na vysokej škole stretla táto žena svojho budúceho manžela a ten korytnačku prijal rovnako dobre. Postupne prišli deti, ktoré takisto vyrastali s týmto domácim miláčikom.

Čas veľmi rýchlo ubehol a korytnačka tvorí súčasť rodiny už takmer 60 rokov! Mali s ňou aj menšie nepríjemnosti, ktoré však stále dobre dopadli. „Trikrát unikla z nášho dvora, poslednýkrát ešte v roku 1988, keď sa prehrabala pod plotom,“ vysvetlila Jeanna. Životnosť korytnačky druhu Gopher je zvyčajne od 40 do 60 rokov, avšak to len vo voľnej prírode. V zajatí by toto zviera mohlo prežiť aj viac ako 100 rokov. Preto je veľmi pravdepodobné, že korytnačka môže prežiť svoju majiteľku. Jeanna si je toho vedomá a má v úmysle odovzdať svojho malého maznáčika svojej dcére. „Keď zomriem, George bude žiť s dcérinou rodinou. Je to moja vôľa,“ uzavrela.

Zdroj

Foto: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre