Kvalita nemocníc vo svete. Ktoré krajiny sa umiestnili na najvyšších priečkach? Čítajte a dozviete sa. 

762

Kvalitná zdravotná starostlivosť je nevyhnutnosťou pre každého jedného človeka. Je základom pri rozhodovaní, či pri sťahovaní sa v danej krajine zostanete alebo nie. Je neodmysliteľnou súčasťou plnohodnotného života. Pilier, o ktorý by ste sa radi opreli. Nejedná sa len o moderné vybavenie, ale i školení ochotní personál, prístup a filozofiu. 

Zisťovali sme a vytvorili zoznam 9 krajín s objektívne najkvalitnejšími nemocnicami. Tu si ho môžete pozrieť. 

9. Holandsko 

umc utrecht
Zdroj: wikimedia

Holandsko patrí medzi krajiny, ktoré sa pravidelne zaraďuje medzi tie s najlepším zdravotníckym systémom na svete. Pričom najlepšia sa nachádza v Amsterdame.

8. Švajčiarsko

60005e3b0f4c1 1
Zdroj: wikimedia

Švajčiarsko je jednou z najlepších krajín na život a jedným z dôvodov je aj to, že patrí medzi krajiny s najlepšími nemocnicami na svete. 

7. Španielsko 

galeria20161209101239
Zdroj: wikimedia

Španielsko ponúka takmer univerzálnu zdravotnú starostlivosť s príspevkami predovšetkým od daňových poplatníkov. V skutočnosti sú takmer všetky liečby zahrnuté v rámci univerzálnej zdravotnej starostlivosti. 

6. Taliansko

UNICatt@RM day 2 WEB 149
Zdroj: wikimedia

Policlinico Universitario A. Gemelli sa nachádza v Ríme a je najvyššie hodnotenou nemocnicou v krajine, ktorej systém zdravotnej starostlivosti má za následok jednu z najvyšších priemerných dĺžok života zo všetkých krajín na svete. 

5. Japonsko

ransomware attack disrupts japanese hospital for 2nd day showcase image 5 a 20397
Zdroj: wikimedia

Japonsko pokračovalo v zlepšovaní svojho systému zdravotnej starostlivosti, kde 30 % nákladov hradí osoba vyžadujúca liečbu, zatiaľ čo 70 % hradí vláda. Aj keď je osoba nezamestnaná, môže získať poistenie prostredníctvom národného programu zdravotného poistenia. Nemocnica v Tokiu je najvyššie postavenou nemocnicou v krajine. 

4. Južná Kórea 

5ffc46624b19f
Zdroj: wikimedia

Systém zdravotnej starostlivosti v Južnej Kórei je veľmi vyspelý, pričom 18 z jej nemocníc patrí medzi 250 najlepších nemocníc na svete. Verejný systém zdravotnej starostlivosti v krajine viedol k tomu, že sa v roku 2015 umiestnila na prvom mieste medzi krajinami OECD z hľadiska prístupu k zdravotnej starostlivosti. Vďaka svojej vyspelej zdravotnej starostlivosti a vynikajúcim nemocniciam má Južná Kórea výborne výsledky, čo sa týka prekonania rakoviny hrubého čreva a konečníka, a to 72,8 %, pričom druhé najlepšie výsledky dosahujú pri prekonaní rakoviny krčka maternice, a to až 76,8 %. 

3. Francúzsko

hospitals in france
Zdroj: wikimedia

Jedným z dôvodov, prečo sa Francúzsko radí na pomerne vysoké miesto v zozname krajín s najlepšími nemocnicami na svete, je to, že jeho systém zdravotnej starostlivosti je výrazne vyspelý a ponúka preventívnu zdravotnú starostlivosť a zároveň pokrýva rôzne ďalšie potreby vrátane návštev v pôrodnici, či bežných prehliadok, zubného lekárstva. 

2. Nemecko 

54660716 403
Zdroj: wikimedia

Najlepšia krajina, čo sa týka nemocníc. Pričom najvyššie hodnotená je Charité – Universitätsmedizin Berlin, ktorá sa nachádza v Berlíne. Najlepšie na tom je, že nemecká univerzálna zdravotná starostlivosť umožňuje svojim obyvateľom bezplatný prístup k najlepšej lekárskej starostlivosti na svete. 

1. USA

5cf9850c11e20502f21b6ba4
Zdroj: wikimedia

Na čele zoznamu 9 krajín s najlepšími nemocnicami na svete sa nachádza USA, kde môžeme nájsť štyri z piatich najlepších nemocníc na svete, vrátane Mayo Clinic v Rochestri a Cleveland Clinic v Clevelande. Niektoré z najväčších pokrokov v medicíne a nemocničnej liečbe pochádzajú z krajiny, ktorá je domovom pre viac ako 6 000 zamestnancov, pričom celkový počet lôžok v krajine presahuje 900 000.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.