5 krajín, pre ktoré platí, že majú našpičkovejších lekárov na svete. Ktoré to sú?

2341

Každý človek by si prial mať istotu v zdravotníctve. Žiť s vedomím, že ak sa mu niečo stane, bude v dobrých rukách. Žiaľ, veľké množstvo ľudí o tom len sníva, a potom ak by tu aj taká istota bola, suma, ktorú by ste s najväčšou pravdepodobnosťou museli zaplatiť, by vám prinajmenšom spôsobila infarkt.

Nedá sa však všetkých lekárov hádzať do jedného vreca. Faktom je, že v každej krajine sa nájdu výnimky a to na čom najviac záleží je svedomie, poctivosť a pracovitosť samotných lekárov. 

Poďme si však pre zaujímavosť prestaviť top 5 krajín, ktoré sa hrdia tým, že u nich pracujú doktori s najvyššími kvalifikáciami. 

Spojené kráľovstvo 

virus outbreak 32619 219034c26f524840bc34fc50c9be68cd 1 scaled 1
Zdroj: shutterstock

Systém zdravotnej starostlivosti je v Spojenom kráľovstve považovaný za veľmi systematický a výhodné prepracovaný. Nájsť tu môžeme veľké množstvo svetovo uznávaných nemocníc a kliník a je domovom mnohých vysoko kvalifikovaných zdravotníkov.

Jednou z hlavných výhod je naozaj kvalitné poskytovanie lekárskej starostlivosti, ktoré má v danej krajine naozaj dlhú tradíciu. Okrem toho má Spojené kráľovstvo zavedené prísne predpisy, pričom dohliadajú na to, aby ich lekári a ostatní zdravotnícki personál spĺňal, tiež sa pýšia vysokými štandardmi odbornej spôsobilosti a vzdelania. 

Je však dôležité poznamenať, že lekárske ošetrenie v Spojenom kráľovstve môže byť drahé a nemusí byť vždy kryté poistením.

Španielsko 

64f5e10aadbd6688815898 scaled 1
Zdroj: shutterstock

Španielsko je krajine, ktoré má okrem verejného zdravotníctva aj súkromný sektor zdravotníctva, ktorý je dostupný každému, kto je ochotný zaň zaplatiť. Ako to už tak býva, súkromný sektor je v porovnaní s tým verejným drahší, no poskytuje mnoho výhod – ako napríklad kratšie čakacie doby alebo širšiu škálu možností liečby. Aby ste pokryli prípadné náklady spojené so zdravotnou starostlivosťou v súkromnom sektore, k dispozícii máte aj súkromné ​​poistenie. 

Celkovo sa zdravotná starostlivosť v Španielsku považuje za veľmi dobrú vo vysokej kvalite a krajina má tiež vysokú priemernú dĺžku života. 

Japonsko 

4ce90cfbaba3328da875bc89cc89cc59 resize680453
Zdroj: shutterstock

Na začiatok sa vám môžu zdať jednotlivé lekárske ošetrenia drahé, no v porovnaní s inými rozvinutými krajinami, sú v Japonsku omnoho lacnejšie, týka sa to napríklad oblasti plastickej chirurgie. Taktiež je Japonsko známe aj pomerne nízkymi nákladmi, napríklad v súvislosti s ubytovaním v nemocnici alebo pri výbere liekov.

Singapur 

Screenshot 20231105 152553
Zdroj: shutterstock

Singapur, aj keď by to človek možno netipoval, sa vyznačuje vysokou kvalitou v rámci poskytovania lekárskych služieb. Krajina má veľmi dobrú povesť, hlavne čo sa týka nemocníc a ďalších zdravotníckych zariadení, ktoré sú považované za najlepšie. Známe sú hlavne pre svoj efektívny chod a vysokú mieru hygienickosti. Taktiež sú to veľmi prísne predpisy a nariadenia, ktoré musia zamestnanci dodržiavať a tiež sa kladú vysoké nároky na ich odbornú prípravu a spôsobilosť. 

Niektoré z najlepších nemocníc v Singapure sú Singapore General Hospital, National University Hospital, Tan Tock Seng Hospital a Changi General Hospital.

Kanada 

5 5
Zdroj: shutterstock

Kanada má prepracovaný najmä súkromný sektor zdravotnej starostlivosti, ktorý je otvorený každému, kto je ochotný zaň zaplatiť. Zdravotná starostlivosť je však na veľmi vysokej úrovni a krajina má množstvo moderných nemocníc a kliník, ktoré sú vybavené najmodernejšou technológiou, čo prispieva k tomu, že ľudia sa dožívajú vysokého veku v pomerne dobrom zdraví. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.