Kráľovná Viktória – život rockovej hviezdy či nóbl dámy?

888
crown fotografia
Foto od Darwin Bell

Aj keď to na nej možno nebolo vidno, Kráľovná Viktória bola občas poriadne zdrogovaná. Obsah kráľovninej skrínky s liečivami bol, slušne povedané, hodný počudovania. Podľa všetkého sa tam nachádzalo napríklad ópium, ktoré jej malo slúžiť na zjemnenie bolesti. Našlo sa tam ale aj Laudanum, ktoré bolo kráľovnino obľúbené. Bola to zmes ópia rozpusteného v alkohole. Stačil jeden dúšok, a hneď bola pripravená na to, aby si splnila svoje kráľovské povinnosti.

Aby sa výsosť trochu povzbudila, mala Kráľovná Viktória žuvačky napustené kokaínom. Táto pochúťka sa kráľovnej zapáčila dokonca natoľko, že sa s ňou podelila aj, s vtedy mladým, Winstonom Churchillom, keď ju navštívil na jej škótskom sídle Balmoral.

Na utíšenie menštruačných bolestí používala marihuanu. Aké inovatívne! Bolo by úžasné predstaviť si ako by samotná Kráľovná Viktória podporovala dnešné americké štáty, ktoré prednedávnom zlegalizovali užívanie marihuany z lekárskych dôvodov.

Ďalšou kráľovninou pochúťkou bol aj chloroform, ktorý používala hlavne počas tehotenstiev, ktorých nebolo málo, na zjemnenie kontrakcií. Ona sama nazvala túto látku ako „nesmierne potešenie.“

Existuje taktiež ničím nepodložená klebeta, ktorá tvrdí, že kráľovná napísala anonymnú správu do novín, v ktorej propagovala populárny nápoj zvaný Vin Mariani. Tento nápoj bol zmesov alkoholu a kokaínu.

Žila tak Kráľovná Viktória život typickej dámy, alebo skôr život rockovej hviezdy ?

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre