Krásne fotografie orangutana a muža, ktorý má za úlohu chrániť ich obleteli svet

850

Amatérsky fotograf Anil Prabhakar len nedávno zachytil jedinečné fotografie z chránenej oblasti v Borneu. Anil sa vybral po safari spolu so svojimi priateľmi, keď narazili na lesného strážcu, ktorý odstraňoval hady, ktoré sú večnými nepriateľmi orangutanov. Na jednej z fotografii vidieť ako sa orangutan snaží tomuto mužovi pomôcť a podáva mu ruku. Tieto fotografie sa tak veľmi rýchlo šírili po internete a ľudia ich milujú.

A niet divu prečo. Činy zvierat sú niekedy skutočne ušľachtilejšie ako činy samotných ľudí. „Niekto strážcovi povedal, že v rieke je had. Ten ani na chvíľu neváhal a vybral sa vyčistiť ju. Orangutan muža dlhšiu dobu sledoval z brehu. Potom sa priblížil a podal mu ruku,“ povedal Anil. Strážca však odmietol podať ruku orangutanovi so slovami, že je to divoké zviera a že aj trochu nevyspytateľné. Pracuje pre neziskovú organizáciu s názvom Borneo Orangutan. Úlohou jeho a 400 ďalších zamestnancov je ochrana biotopu orangutanov, ktorý je narušený najmä rýchlym odlesňovaním.

Nadácia bola založená v roku 1991 a v súčasnosti sa stará o 650 orangutanov. Pravdou je tiež, že v tropických dažďových pralesoch Borneo žije 160 druhov hadov a mnohé z nich predstavujú pre orangutanov vážne ohrozenie. Na ochranu týchto zvierat sa pracovníci organizácie snažia čistiť od hadov rieky a zároveň naučiť tieto zvieratá správať sa opatrne, pretože im hrozí nebezpečenstvo.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre