5 svetových národných parkov, ktoré sú ako z tých najkrajších snov

1599

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete objaviť a užiť si prírodu, unikátne národné parky sú ideálnym miestom na návštevu. Tieto parky sú plné bohatých a nádherných prírodných oblastí, ktoré stoja za to vidieť. V tomto článku sa pozrieme na 5 unikátnych národných parkov na celom svete, ktoré vás určite zaujmú.

Corcovado National Park, Costa Rica

Corcovado National Park sa nachádza na juhu Kostariky a ponúka niektoré z najbohatších pralesov na svete. V parku nájdete ohromujúcu faunu a flóru, ako sú napríklad pumy a mnoho druhov vtákov a rýb. Na turistov tu čakajú aj nádherné pláže a pobrežné časti.

Zdroj: YouTube

Kakadu National Park, Austrália

Kakadu National Park je najväčším národným parkom v Austrálii a nachádza sa na severe krajiny. Park ponúka rôznorodé prostredie, od močiarov a bahenných plôch až po hory a rieky. Turisti tu môžu objaviť mnoho druhov zvierat, ako sú napríklad krokodíly, kengury a papagáje. Okrem toho návštevníci môžu vidieť aj mnoho umeleckých diel a pamiatok starých kultúr obývajúcich tieto oblasti.

Zdroj: YouTube

Canaima National Park, Venezuela

Canaima National Park sa nachádza v južnej Venezuele a je domovom mnohých vodopádov, kaskád a jazier. Najznámejším miestom v parku je Angel Falls, ktorý je najvyšším vodopádom na svete. Návštevníci tu môžu tiež vidieť mnoho druhov zvierat, ako sú jaguáre a mnoho druhov vtákov.

Zdroj: YouTube

Namib-Naukluft National Park, Namíbia

Namib-Naukluft National Park sa nachádza v Namíbii a ponúka jedinečné scenérie ako napríklad púštny svet s najvyššiu pieskovú dunu na svete alebo nezvyčajne krásne skalné útesy. Návštevníci sa tu môžu tiež stretnúť s divokými zvieratami, ako sú gepardi, antilopy a mnoho druhov hadov a jašteríc.

Zdroj: YouTube

Yosemite National Park, USA

Yosemite National Park je jedným z najznámejších národných parkov v USA a nachádza sa v Kalifornii. Park je známy svojimi skalnatými vrcholmi, vodopádmi, jazerami a bohatou faunou a flórou. Návštevníci si tu môžu vychutnať rôzne aktivity, ako sú turistika, horolezectvo a jazda v kajaku. V parku nájdete aj známe miesta, ako sú napríklad El Capitan, Half Dome a Yosemite Falls.

Zdroj: YouTube

Všetky tieto národné parky ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok z prírody a ich krása stojí za to vidieť. Pri plánovaní návštevy národného parku si však nezabudnite preštudovať bezpečnostné pokyny a pravidlá parku, aby ste si svoju návštevu mohli užiť naplno a zároveň zachovali prírodné prostredie.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre