Kroksy sú v dnešnej dobe mimoriadne obľúbená obuv. Ponúkame vám teraz niekoľko zaujímavosti

5040

Kroksy sú fenoménom dnešnej doby. Aj takto by sa dala opísať táto extrémne obľúbená obuv. Značku Crocs patentovali ešte v roku 2006 a odvtedy sa rozšírila do sveta rýchlosťou blesku. No túto gumenú obuv napodobňujú aj kadejakí iní výrobcovia, a preto je ťažké spočítať koľko sa jej ročne predá. No je isté, že sú to stovky miliónov. Neprestávajte čítať a dozviete sa viac.

crocs fotografia
Foto od ivabalk

Fakt č. 1: V súčasnej dobe je to akýsi fenomén, ktorý má doma už takmer každý. Viete však, kde boli kroksy vynájdené? „Zrodili“ sa v Colorade v USA.

Fakt č. 2: Značkové topánky „Crocs“ sú vyrobené zo špeciálneho typu penovej živice známej ako „Croslite“ alebo „Levirex“. Tento materiál je mäkký a ľahký, čo zvyšuje ich pohodlné nosenie.

Fakt č. 3: Túto značku založili traja páni, a to Lyndon Hanson, Scott Seamans a George Boedecker. Myšlienka vytvoriť takúto obuv v nich skrsla počas exkurzie, ktorú absolvovali na lodi.

Fakt č. 4: Spočiatku to bola obuv určená na niečo celkom iné. Išlo o nepremokavú, ľahkú obuv s dobrou priľnavosťou a určená pre nosenie na člnoch a lodiach. Prvýkrát ju predstavili na lodnej prehliadke ešte v roku 2002, kedy značka Crocs vznikla.

Fakt č. 5: Spoločnosť Crocs patentovali v roku 2006 a odvtedy vyrába rôznu ľahkú obuv.

Fakt č. 6: Farby využívané pre kroksy boli väčšinou veľmi jasné a výrazné, aj keď dnes ich kúpite už v akejkoľvek farbe.

Fakt č. 7: Momentálne ich ľudia nosia najmä vo voľnom čase a to zväčša doma alebo pri trávení času v záhrade. Taktiež si ich berú so sebou dovolenkári, ktorí v nich trávia svoj čas na pláži.

Fakt č. 8: Do roku 2016 sa predalo viac ako 100 miliónov párov značky Crocs. No to nie je všetko, keďže existujú aj ich lacné napodobeniny. Preto je jasné, že ich bolo oveľa viac.

Fakt č. 9: Kroksy vyrábajú v Mexiku, Číne, Taliansku, Rumunsku, Bosne a Hercegovine, Vietname a Argentíne.

Fakt č. 10: Je známe, že aj také hviezdy ako prezident George Bush Jr. či Michelle Obama nosia kroksy.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre