Kto bol podľa Stephena Kinga najlepší fiktívny zloduch od čias Hannibala Lectera ?

1248
dolores umbridge fotografia
Foto od mkc_673

Písal sa 11 Júl 2003 a na pulty kníhkupectiev sa dostalo nove vydanie Harryho Pottera s podtitulom fénixov rád . Enterteinment Weekly magazín dostal nápad osloviť populárneho autora Stephena Kinga s prosbou o názor na nové dielo spisovateľky J.K Rowlingovej . King nemal veľmi čas spisovať detailnú recenziu knihy . Presný deadline však dodržal a do redakcie dorazila rukou napísaná recenzia knihy. King knihu ohodnotil ako naozaj podarené dielo, mimo iných postrehov však podčiarkol vznik nového najlepšieho uveriteľného zloducha v knižnom svete. Šlo o postavu Dolores Umbridgeovej, ktorú neváhal porovnať s postavou Hannibala Lectera . Do recenzie napísal nasledovné:

„Milo sa usmievajúca Dolores Umbridgeová s jej dievčenským hlasom, žabaciou tvárou, krátkymi spojenými prstami je najväčším uveriteľným hrdinom od čias Hannibala Lectera. Už nemusíte byť dieťa aby ste si spomenuli na naozaj desivú učiteľku zo školy. Takú, ktorá nás desila natoľko, že sme sa báli chodiť do školy a obracali sme stránky učebníc v nádeji, že aj ju raz stihne zaslúžený trest.“

zdroj

Nahlad: flickr

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre