Ktorý štát vypije ročne najviac vína?

999
vatican fotografia
Foto od archer10 (Dennis) 134M Views

Podľa posledných štatistík celosvetového vinného inštitútu sa v žiadnom štáte sveta nevypije toľko vína, koľko sa vypije vo Vatikáne. Štatistiky ukazujú, že obyvatelia mesta Vatikán skonzumujú ročne priemerne 74 litrov vína, čo by sa zmestilo zhruba do 105 fliaš.

Toto množstvo je takmer dvojnásobok v porovnaní s priemerným množstvom vypitého vína na osobu v Taliansku alebo Francúzsku a až trojnásobkom priemeru Veľkej Británie. Nie je teda pochýb, že je pitie vína pre Vatikán veľmi unikátnym a netradičným znakom.

Rovnako ako obyvatelia sa na tomto úkaze podieľajú aj ceremónie vykonávané pri kresťanských obradoch, kde sa víno používa ako súčasť tradície. Národný katolícky reportér vraví, že vo Vatikáne žijú zväčša postarší vysoko vzdelaný páni, ktorí často trávia obedy a večere spolu, čo je taktiež dôvodom, prečo národ vypije toľko vína.

Tieto aspekty vatikánskeho národného charakteru robia z Vatikánu v pití vína jedničku. Určite to súvisí aj s jeho veľkosťou, keďže sa aj ostatné mikroštáty umiestnili na skvelých miestach v rebríčku.

Skutočnosť že sa jeho populácia skladá len z okolo 800 dospelých ľudí, robí veľmi jednoduché pre Vatikán vyslúžiť si svoje prvé miesto. Údajne sa tam nachádza len jeden obchod, ktorý by mal každého zásobovať vínom a je kompletne oslobodený od daní.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre