Kuchár z Nigérie prežil dva dni uväznený na dne oceánu

2154
sunken ship fotografia
Foto od abhinaba

Harrison Okene bol dva dni uväznený pod prevrátenou loďou na dne oceánu. Obklopený ľadovou slanou vodou a dýchajúc len vzduch z malej kyslíkovej bubliny si bol istý že čoskoro zomrie, avšak v celom tomto nešťastí sa naňho predsa len usmialo šťastie.

29 ročný kuchár Okene bol na palube lode Jascon-4, ktorá sa okolo 30 km od pobrežia Nigérie prevrátila dôsledkom pôsobenia silných vĺn Atlantického oceánu. Z 12 pasažierov lode našli potápači 10 mŕtvych tiel, zatiaľ čo zostávajúci dvaja ostali nenájdení.

Okene akýmsi spôsobom túto katastrofu prežil. Dokým ho dvaja potápači z Južnej Afriky zachránili, žil Okene údajne v metrovej vzdušnej bubline, ktorá sa postupne zmenšovala kvôli stúpajúcej hladine vody z vetracej šachty malej toalety pod ním.

“Bol som uzavretý v miestnosti plnej mrazivej vody v úplnej tme. Ani som len neuvažoval o inom závere ako smrti. Celý čas som len čakal na to ako voda zaplní všetko navôkol a utopí ma. Niektoré časti mojej pokožky za dokonca začali lúpať pretože boli pridlho v slanej vode,” vraví Okene.

“Bol som skutočne hladný, ale viac ako hlad má trápil smäd. Keďže bola okolo mňa všade slaná voda, skúsil som ju piť. Tá mi ale poškodila jazyk a spôsobila problémy s trávením.“

„Neviem čo zastavilo vodu pred úplným zaplavením tej izby. Modlil som sa k Bohu a možno ma vyslyšal, no každopádne to bol zázrak,” povedal Okene.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre