Môže Aloe vera rozkvitnúť aj v byte? Krátka odpoveď je: môže, má to však háčik

73

Aloe vera alebo po slovensky Aloa pravá je obľúbený sukulent a rastlina, ktorú si obľúbilo veľa slovenských domácnosti. Ak ste si Aloe zadovážili tak viete, že pestovanie v domácnosti si vyžaduje dodržiavať niekoľko dôležitých zásad. Ak hľadáte komplexný článok na túto tému môžete si prečítať dlhý návod ako pestovať Aloe vera . My sa dnes zamierame na kvitnutie tejto dnes už izbovej rastliny. Chceli by ste aby Aloa pravá rozkvitla vo vašom byte? Nuž, jednoduché to mať nebudete.

Aloe vera

Môže mi Aloe vera rozkvitnúť na parapete ?

Krátka odpoveď znie : áno môže. Avšak, kvitnutie tohto sukulentu v domácich podmienkach je viac ako ojedinelé. A má to jednoduchý dôvod. Aloa pochádza z teplých oblasti ako je napríklad Portugalsko, kde má nevyčerpateľný prísun teplého počasia a slnečného žiarenia. Dopriať rastline tak veľa slnečného žiarenia v slovenských podmienkach môže byť viac ako náročné. A to predovšetkým v zime. Pošťastiť sa vám to však môže . Tu je niekoľko tipov, čo robiť aby vám Aloe vera rozkvitlo

  1. Svetlo: Umiestnite aloe vera na miesto, kde bude mať aspoň 6 až 8 hodín priameho slnečného svetla denne.
  2. Teplota: Sukulent preferuje teplejšie teploty, ideálne medzi 21 a 27 stupňami Celzia.
  3. Voda: Zalievajte rastlinu mierne, pričom nechajte pôdu medzi zalievaniami vyschnúť.
  4. Výživa: Občasne rastlinu prihnojte špeciálnym hnojivom pre sukulentné rastliny.

Ak budete dodržiavať svedomito tieto štyry zásady zvyšujete tým šance, že uvidíte kvet aloe. Ak sa vám ale nepošťastí nezúfajte. Nie je to jednoduché ! Preto vám fotografiu kvetu poskytneme aspoň v rámci článku.

Ďalšie tipy pre správne pestovanie

Nezabudnite, že pestovanie izbových rastlín vie byť niekedy ozajstná veda. Pre vašu rastlinku nezabudnite kúpiť kvalitný substrát pre izbové rastliny alebo sukulenty, vyberte správny kvetináč. Ak je rastlina chorá začnú jej upadať listy ak jej začnú listy žĺtnuť znamená to, že ste to s polievaním prehnali.

Podarilo sa vám aloe rozkvitnúť ?

Ak sa vám podarilo Aloe rozkvitnúť alebo poznáte niekoho komu sa to podarilo, neváhajte sa vyjadriť v diskusií pod článkom a pomôcť tak čitateľom webu Zaujímavý Svet mať krajšiu obývačku. Tešíme sa na vaše tipy a triky.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre