Kvôli chorobe museli fenke vyrobiť špeciálnu stoličku, na ktorej počas jedenia sedela

585

Pes je bez akýchkoľvek pochýb najlepší priateľ človeka a má také povahové črty, ktoré niektorým ľuďom chýbajú. Vždy sú s vami a dokážu vám dodať energiu aj v ten najhorší deň. Práve toto stvorenie je to, ktoré vás dokáže len málokedy sklamať. A dnes vám ponúkame príbeh, ktorý vás určite chytí za srdce.

Svet obletel gif s nápisom „tento psík má zažívacie problémy, takže jeho rodina mu vyrobila špeciálnu stoličku, aby mohol jesť“. Potrebuje to kvôli žalúdočným ťažkostiam, ktoré sa označujú ako megaesofág. Ide vlastne o fenku menom Daisy, ktorej pred pár rokmi diagnostikovali autoimunitnú chorobu a tá spôsobuje rôzne stupne slabosti kostrového svalstva. Veterinár im oznámil, že práve že toto ochorenie nazývané aj myasthenia gravis viedlo k spomínaným žalúdočným problémom.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zväčšený pažerák výrazne sťažoval tejto fenke jesť aj piť. Veterinár preto oznámil majiteľom, že budú musieť využívať špeciálnu stoličku. Daisy sa neuveriteľne rýchlo naučila, ako stoličku využívať a zvykla si na ňu. Nanešťastie, majiteľ fenky sa po Vianociach podelil o smutnú správu na svojom Facebooku. „Trvalo mi pár týždňov, kým som to dokázal napísať. Moja Daisy zomrela na Štedrý deň. Máme zlomené srdce. Na druhej strane sme však vďační, že po svojej diagnóze dokázala prežiť ešte ďalších 16 mesiacov.“

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre